• fa1.jpg
  • fa2.jpg
  • fa3.jpg
  • fa5.jpg

دانلود نسخه دیجیتال کاتالوگ محصولات آویژه پایپ

از اینجا دانلود کنید

سیستم لوله کشی PE - Xa هوشمند و لوله های پنج لایه تلفیقی PEX/AL/PEX با اتصالات PPSU

سیستم فاضلابی MURI SILENT PIPE |


سیستم لوله کشی سه لایه فاضلابی پوش فیت بی صدا با نام تجاری MURI SILENT PIPE را با استفاده از تکنولوژی نانو تولید و جهت استفاده در سیستم فاضلاب خانگی به بازار عرضه کرده است.

 

لوله های هوشمند PE - Xa


محصول جدید دیگر این شرکت ، لوله های PE - Xa هوشمند جهت استفاده در سیستم آب شرب مصرفی، سیستم های سرمایش و گرمایش مثل فن کویل و شوفاژ و سیستم گرمایش و سرمایش از کف است که برای اولین بار در آسیا با تکنولوژی منحصربه فرد اکستروژن و آون مادون قرمز در ایران تولید و از سال ۱۳۹۰ به صورت انبوه به بازار تاسیسات ساختمان عرضه می‌شود. تولید این نوع لوله ها برای اولین بار در ایران تحول بزرگی در سیستم های لوله کشی آب شرب و سرمایش و گرمایش در ایران بوجود آورده است.

 

لوله های پنج لایه تلفیق نسل جدید با جوش لب به لب


جهت تکمیل تولیدات لوله های پلیمری در بخش ساختمان، این شرکت اقدام به تولید نسل جدید لوله های پنج لایه تلفیقی با جوش لب به لب و لایه پلیمری داخلی ضخیم تر نموده است.

 

اتصالات PPSU


در سیستم های لوله کشی پلیمری، همیشه اتصالات مصرفی نقش مهمی از نظر کیفیت و طول عمر سیستم های اجرا شده دارند. این شرکت با مطالعه انواع اتصالات موجود در جهان نسبت به تولید پیشرفته ترین اتصالات PPSU اقدام نموده و این اتصالات از نظر استحکام و فشار کار و مقاومت شیمیایی مشخصات ممتازی دراند.

 

لوله های PE - Xa و خواص منحصربفرد


لوله های PE - Xa با کیفیت ترین لوله های مورد استفاده در صنعت ساختمان جهت استفاده در سیستم های آب گرم و سرد است. لزوم توجه به افزایش طول عمر ساختمان ها با استفاده از مواد ساختمانی سبک و با کیفیت، موجب افزایش مصرف لوله های پلیمری در سالهای اخیر شده است.
فرآیند تولید این محصول به صورت تولید به روش اکستروژن و با آون مادون قرمز است. در این روش لوله های تولیدی در حین تولید، کراسلينک می‌شوند و احتیاج به انجام عمليات بعد از تولید جهت کراسلینک نمودن مثل قرار دادن در حمام بخار را ندارند و همه‌ی لوله های تولیدی پس از خروج از اکسترودر کراسلینک می‌شوند.
خاصیت منحصر بفرد این نوع لوله ها، داشتن حافظه حرارتی (Thermal Memory) می‌باشد. این خاصیت تنها مختص PE - Xa بوده و سایر انواع دیگر لوله های پکس دارای این خاصیت نیستند. علت وجود این خاصیت وجود پیوند C - C در این ماده است .
از خاصیت های دیگر منحصر بفرد این نوع لوله ها، انعطاف پذیری بالای آن در مقایسه با سایر انواع پکس می‌باشد که به همین جهت در هنگام نصب و استفاده بخصوص در کاربردهایی مثل گرمایش از کف به راحتی قابل استفاده هستند.

 

این نوع لوله در سه کلاس زیر تولید و عرضه می‌شود:

  1. لوله های تک لایه PE - Xa جهت لوله کشی سیستم آب سرد و گرم ساختمان مطابق با کلاس ا و ۲ استاندارد 1-15875 ISO
  2. لوله های سه لایه PE - Xa با لایه EVOH جهت سیستم گرمایش کفی مطابق با کلاس 4 استاندارد 1-15875ISO
  3. لوله های سه لايه PEXa بالايه EVOH جهت لوله کشی سیستم های حرارتی و برودتی مطابق با کلاس ۵ استاندارد 1-15875 ISO

 

نسل جدید لوله های پنج لایه تلفیقی همراه با اتصالات PPSU


نسل های قدیمی لوله های پنج لایه تلفیقی با جوش های اولتراسونیک Overlap به دلیل وجود لايه آلومینیوم در وسط لوله و ضخامت کم لایه پلیمر داخلی در خم های با زوایای تند و کاربردهایی مثل گرمایش از کف که احتیاج به خم های زیاد و در زوایای مختلف دارند دائما در خطر دو پهنی و تا شدگی هستند و در اثر دو پهنی، سطح مقطع لوله از بین رفته و در نتیجه قسمتی از سیستم لوله کشی دچار نقص می گردد. در نسل جدید این لوله ها لایه پلیمر داخلی بسیار ضخیم تر بوده و نوع جوش از نوع لب به لب به صورت جوش TIG و یا لیزر هستند. در نتیجه هیچ نوع برآمدگی ناشی از جوش ورق آلومینیوم بر روی سطح خارجی لوله یافت نمی‌شود. همچنین ضخامت آلومینیوم در این سیستم لوله کشی بسیار ضخیم تر از سیستم های نسل گذشته است و همین ضخامت بیشتر باعث بالا رفتن سطح تحمل فشار هیدرولیکی لوله می‌شود.