• fa1.jpg
  • fa2.jpg
  • fa3.jpg
  • fa5.jpg

دانلود نسخه دیجیتال کاتالوگ محصولات آویژه پایپ

از اینجا دانلود کنید

درباره ی گرمایش از کف الکتریکی بیشتر بدانید

اگر در یک خط سیر از گذشته تا به حال به تغغیر و تحول سیستم‌های گرمایشی بنگرید، تغییر قابل توجهی در نوع عملکرد و کارایی، شکل ظاهری و حتی میزان گرمادهی سیستم‌های مختلف قابل مشاهده می باشد. سیستم گرمایش از کف الکتریکی از جدیدترین سیستم‌های گرمایشی می باشد که به شکلی کاملا مدرن عمل می‌ نماید. گرمایش از کف برقی را در حقیقت باید از جدیدترین سیستم‌های گرمایشی دانست که برای محیط‌های مسکونی و حتی اداری مناسب به نظر می آید.

این سیستم‌های گرمایشی از کف الکتریکی، دارای قابلیت و توانایی کنترل از راه دور می باشند و باید آن‌ها را یکی از ابزار هوشمندسازی محیط‌های داخلی دانست . در نهایت با توجه مزیت سیستم گرمایش از کف الکتریکی و عیب های آن، باید دید این ابزار و وسیله تا چه اندازه جایگزین‌های مقرون به صرفه‌ای می باشند.

 

سیستم گرمایش از کف الکتریکی


سیستم گرمایش از کف الکتریکی، گرما و حرارت مورد احتیاج محیط را به شکل تابشی به بیرون ارسال می نماید این سیستم‌ها دارای قابلیت تنظیم می باشند و می‌توانید آن‌ها را به عنوان یک ابزار گرمایشی هوشمند در نظر گرفت . اگر چه این سیستم گرمایشی در بیشتر زمان ها در ساختمان‌های مدرن و امروزی ساز و لوکس پیدا می‌شوند، اما شما می‌توانید چنین سیستم را در بازسازی ساختمان قدیمی خود نیز تعبیه و بازسازی کنید.

 

کاربردهای سیستم گرمایشی از کف الکتریکی چیست


به طور کلی باید گفت که این گونه سیستم گرمایشی برای مناطقی که با کمبود سوخت روبه رو می باشند، بالاترین کارایی را دارا هستند . در حقیقت به دلیل جایگزین شدن نیروی برق در ایجاد حرارت، این سیستم گرمایشی از نیاز به سوخت فسیلی عاری و خالی خواهد بود. اما استفاده از سیستم‌هایی به این مدل تنها منحصر به مناطق فقیر نسبت به منابع سوخت نمی باشدو حال در اکثر کشورهای دارای منابع سوخت فسیلی نیز شاهد حرکت تاسیسات ساختمان سازی به این سمت هستیم.

 

انواع سیستم‌های گرمایش از کف برقی را بشناسید


سیستم‌های گرمایش از کف برقی را باید در چند گروه سیستم گرمایش از کف برقی ساخته شده در زیر کفپوش، سیستم گرمایش از کف برقی دال بتنی و سیستم گرمایش کف الکتریکی شمشه قرار بدهیم.

 

اطلاعاتی درباره ی سیستم گرمایش از کف برقی زیر کفپوش


از عنوان این سیستم مشخص می باشد که زیر لایه کفپوش محیط قرارگرفته است . به عنوان مثال اگر کفپوش منزل شما لمینت است ، سیستم گرمایش از کف، زیر آن قرار میگیرد. همین طور این لایه حرارتی می‌تواند زیر فرش یا موکت قرار بگیرد. به همین تناسب کارشناس نصب سیستم، نوع فویلی یا اکوفیلم سیستم گرمایشی را انتخاب می نماید.

 

سیستم گرمایش از کف فویلی: در این فرمت، مدارهای برقی حامل حرارت در پوشش فویل جای گرفته اند.


سیستم گرمایش از کف اکو فیلم: در این حالت، سیستم گرمایشی در پوششی از جنس اکو فیلم کربنی قرار می‌گیرند که خاصیت رسانایی حرارتی بسیار خوبی را دارا می باشند.

 

اطلاعاتی درباره ی سیستم گرمایش از کف برقی دال بتنی


در این سیستم، دال‌های بتنی با قطر یک یا دو بند انگشت وجود دارد که سیم‌های حرارت ساز را در خود قرار می‌دهند. این دال‌های بتنی در زمین محیط جای گرفته اند و کف پوش مورد نظر اعم از این که لمینت، سنگ، فرش یا هر چیزی می باشد ، روی آن‌ها قرار میگیرد . بتن در اینجا نقش رسانای حرارتی را به خوبی انجام می دهد.

 

اطلاعاتی درباره ی سیستم گرمایش از کف برقی شمشه


این فرمول در حقیقت تکمیلی بر نمونه کار قبلی است. به این ترتیب، روی دال‌های بتنی، از یک لایه به نام شمشه استفاده شده و تمیزکاری بیشتری صورت می‌گیرد. این لایه نیز کاملا رسانای حرارتی بوده و حرارت را به کفپوش و از آن جا به محیط وارد می کند.

 

درباره ی سیستم گرمایش از کف در فضای باز


لازم است به این نکته توجه کنید که به جز سیستم‌های فوق که همگی در محیط سرپوشیده اجرا می گردند، این سیستم گرمایشی الکتریکی را برای فضای باز نیز می‌توان به کار گرفت. به این ترتیب مدارهای گرمایشی در آسفالت و کفپوش خیابان ساخته شده و کاربردهایی چون ذوب کردن برف و جلوگیری از یخ زدگی را دارند.

 

مزایای سیستم گرمایش از کف برقی


مزایای این سیستم‌های گرمایشی بسیار گسترده می باشند و این موارد، گرمایش از کف برقی را به یکی از محبوب‌ترین سیستم‌های دمایی تبدیل می‌ گردند. نخستین چیزی که از مزیت این سیستم‌ها می‌توان نام برد، قابلیت گرم کردن کف محیط است. بیشتر اوقات با سرد بودن سنگ و سرامیک کف منزل در عین روشن بودن شوفاژ، بخاری و غیره روبرو می باشیم، اما این سیستم در این خصوص چاره‌ساز خواهد بود. با روشن شدن سیستم گرمایش از کف برقی، به جز گرم شدن محیط، کف منزل و یا محیط مورد نظر شما نیز گرم شده و از راه رفتن روی آن، احساس فوق العاده‌ای را دارید.

همین طور امکان کنترل از راه دور این سیستم‌ها و تنظیم درجه حرارت آن‌ها نیز باعث میگردد که بهترین کارایی را در اختیار بگیرید کافی می باشد که اپلیکیشن مربوط به این سیستم گرمایشی را روی گوشی هوشمند خود نصب کنید و به کنترل مستقیم سیستم از راه دور بپردازید. به این صورت اتلاف انرژی نیز به کمترین حد ممکن میرسد.

 

عیب های سیستم گرمایش از کف الکتریکی


بیشترین ایراد سیستم گرمایش از کف برقی را باید مصرف برق آن دانست . مشخص است که این سیستم با نیروی برق کار می کندو به همین سبب باید در تناسب با میزان مصرف خود، انتظار بالا رفتن رقم نهایی قبض برق را نیز داشته باشید. البته می‌توان این مورد را با تنظیم صحیح و بهینه سیستم گرمایشی از کف برقی، مدیریت کنید و در یک بازه قابل پذیرش در بودجه خانواده قرار داد.
تصویر سیستم گرمایش: تنها عیب سیستم گرمایش از کف را باید در مصرف برق بالای آن خلاصه کرد که البته با مدیریت مصرف، قابل کنترل می باشد.