اتصالات پرسی

اتصالات پرسی

از تجهیزات اتصالاتی برای ایجاد ارتباط بین لوله ها، انشعابات و همچنین تغییر مسیر آنها استفاده می شود. به منظور این کار برای لوله های پنج لایه از اتصالات پرسی استفاده می شود که برای سهولت در تصمیم گیری و خرید بهتر است با انواع، اجزای تشکیل دهنده و موارد استفاده هریک از انواع اتصالات پرسی آشنا شویم.

یکی از مهم ترین مراحل ساخت و یا بازسازی ساختمان که می‌توان به آن اشاره کرد، لوله کشی ساختمان برای انتقال آب سرد و گرم است. در ساختمان هایی که کیفیت لوله کشی بیش از پیش اهمیت دارد، معمولا از لوله های باکیفیت ۵ لایه استفاده میشود. برای برقراری ارتباط و انشعاب گرفتن این لوله ها نیز در اکثر موارد از اتصالات پرسی استفاده می شود. دلیل انتخاب اتصالات پرسی بادوام بودن و با کیفیت بودن این محصولات است که به جرات می توان گفت یکی از بهترین انتخاب ها می باشد و دلیل اصلی انتخاب این نام برای این نوع محصول نوع ساخت و پرسکاری محصولات است. بیایید در ابتدای کار با اجزای تشکیل دهنده اتصالات پرسی که از جنس برنج و نیکل ساخته شده اند آشنا شویم.


بدنه

بخش اصلی اتصال پرسی، بدنه آن است. برای جلوگیری از رسوب گرفتن و فرسایش، بدنه این اتصالات اغلب از فلز برنج ساخته می شود. برای مقاومت و زیبایی بیشتر، از آبکاری نیکل برای این اتصال استفاده می شود. بدنه دارای آج و دندانه نیز هست. علاوه بر آن مشخصات اتصال و برند تولید کننده اغلب بر روی بدنه حک می شود.


حلقه استیل

قسمت بعدی از قطعه، حلقه استیل است که برای آب بندی کردن بهتر محصول و جلوگیری از زنگ زدگی استفاده می شود؛ که روی لوله و بدنه قرار می گیرد.


اورینگ

اورینگ نیز بین دندانه های بدنه برای تضمین آب بندی است که از جنس لاستیک باکیفیت و مقاوم در برابر دما است که به راحتی خشک و ساییده نشود.


مهار پلاستیکی

از این قطعه برای مهار محل اتصال حلقه و بدنه، در قسمت انتهایی آج سرشیلنگی استفاده می شود و همچنین لازم به ذکر است که برای اتصال پرسی همانگونه که از نام آن پیداست؛ از ابزار مختلفی چون قیچی، دستگاه پرس دستی یا برقی، فنر خم کن و کالیبر استفاده می شود.
شما هم اینک به ساختار اصلی اتصالات پرسی آشنا شدید که در تولید این محصول در تقریبا تمام کارخانه ها یکسان است ولی نکته ای که آویژه پایپ را نسبت به مابقی تولیدکنندگان بزرگ اتصالات مانند اتصالات نیوپایپ و به تراشان مانند رابط روپیج پرسی نیوپایپ، رابط روپیچ پرسی BTS و رابط روپیچ پرسی ایزی پایپ متمایز می کند، از جمله ویژگی های حساس محسوب میشود تا اعتماد و رضایت مشتری را جلب کند. این نکته این است که شرکت و کارخانه آویژه پایپ با کمک از دستگاه های پیشرفته و جدید و همچنین باز طراحی کردن این محصول برای بهبود کلی مصرف آن، محصولی بهتر، با کیفیت تر و با راندمان مصرفی بیشتر گام بلندی در بومی سازی کردن اتصالات برداشته که به سادگی نمی توان از کیفیت عالی قطعات چشم پوشی کرد. تنوع در محصولات آویژه پایپ به میزانی هست که نیاز بازار و مصرف کننده را در مصارف گوناگون برطرف نماید و این سیاست تولید در اتصالات پرسی نیز مستثنی نیست. رابط رو پیچ پرسی آویژه پایپ از جنبه های تخصصی دارای مزیت های ذیل می باشد.

  1. طراحی جدید
  2. شکل ظاهری خاص
  3. حفظ ضمانت دیواره
  4. داشتن ترمز در قسمت انتهای رزوه
  5. مارک فرورفته در قطعه