تبدیل پرسی

تبدیل پرسی با کیفیت

همواره یکی از مهم ترین بخش های خانه چه در هنگام ساخت و ساز و چه پس از آن، لوله کشی ساختمان شما می باشد. از این رو برای شما استفاده از لوله های باکیفیت بسیار مهم است زیرا معمولا لوله کشی های ساختمانی به صورت زیر کار نصب می شود و اگر این لوله ها بی کیفیت باشد در اثر فشار و گذر زمان خراب شده و هزینه های سنگینی برای شما دارد.

رابط توپیچ پرسی

رابط توپیچ پرسی با کیفیت

رابط توپیچ پرسی مناسب برای استفاده در انشعاب گرفتن از لوله های 5 لایه می باشد. این رابط دارای سری های پرسی می باشد که این سری بهترین کیفیت ساخت را در خود می بیند. همواره استفاده از بهترین و با کیفیت ترین محصولات باعث آسودگی خاطر شما می شود پس بهتر خیال خود را با از نظر لوله کشی ساختمان به کمک محصولات آویژه پایپ آسوده نمایید.

اتصالات پرسی

اتصالات پرسی

از تجهیزات اتصالاتی برای ایجاد ارتباط بین لوله ها، انشعابات و همچنین تغییر مسیر آنها استفاده می شود. به منظور این کار برای لوله های پنج لایه از اتصالات پرسی استفاده می شود که برای سهولت در تصمیم گیری و خرید بهتر است با انواع، اجزای تشکیل دهنده و موارد استفاده هریک از انواع اتصالات پرسی آشنا شویم.

انواع پمپ آب خانگی و صنعتی (پارت 2)

انواع پمپ آب خانگی و صنعتی (پارت 2)

انواع پمپ آب خانگی

برای اینکه در واحدهای مسکونی و ساختمان‌ها آب در همه واحدها در دسترس باشد و فشار مناسبی نیز داشته باشد، می‌توان از انواع پمپ آب خانگی استفاده نمود. با استفاده از این پمپ‌ها آب از طریق چاه آب و یا مخزن به درون لوله های خانه و به همه واحدهای ساختمان انتقال می‌یابد. در بعضی اوقات هم از پمپ آب برای آبیاری باغ و استفاده از سیستم آبپاشی اتوماتیک استفاده می‌شود.

انواع پمپ آب خانگی و صنعتی (پارت 1)

انواع پمپ آب خانگی و صنعتی (پارت 1)

حدودا در سال ۱۷۹۶ پمپ آب اختراع شد. دستگاهی که به وسیله نیروی برق و تقویت فشار آب در لوله، آب را در دسترس ما قرار می‌دهد. امروزه برای افزایش فشار سیالات می‌توان از انواع پمپ آب استفاده نمود و به این روش آب حتی در طبقات بالا و ارتفاعات نیز قابلیت دسترسی دارد. پمپ ‌های آب متنوع هستند و انواع خانگی آن در منازل استفاده می‌شوند و از انواع پمپ آب صنعتی هم برای مصارف صنعتی استفاده می‌کنند. در این دانشنامه می‌خواهیم انواع پمپ آب و دسته‌بندی‌های مختلف آن را بررسی کنیم.

آموزش کامل بهترین شیوه‌های برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب (پارت2)

آموزش کامل بهترین شیوه‌های برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب (پارت2)

شیوه‌های باز کردن گرفتگی لوله ظرفشویی

معمولا روغن موجب ایجاد گرفتگی در لوله سینک ظرفشویی آشپزخانه می‌شود، به دلیل اینکه ذرات مواد غذایی و مواد زائد را به خود جلب کرده و باعث ایجاد انسداد می‌شود. در ادامه چند روش سریع باز کردن گرفتگی لوله ظرفشویی را مطرح می‌نماییم که می‌توانید قبل از تماس با لوله‌کش برای برطرف نمودن مشکلات سینکِ گرفته، آنها را امتحان نمایید:

آموزش کامل بهترین شیوه‌های برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب (پارت1)

آموزش کامل بهترین شیوه‌های برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب (پارت1)

یکی از اتفاقات ناخوشایند که ممکن است برای همه پیش بیاید، گرفتگی لوله فاضلاب خانه و جمع شدن آب در سینک ظرفشویی، حمام و یا حیاط می‌باشد. فارغ از محل وقوع مشکل، گرفتگی لوله فاضلاب امکان دارد در ابتدا به عنوان مشکلی جزئی باشد، اما می‌تواند به سرعت به صورت معضلی عمده و مدت‌دار شدیدتر شود. چاه گرفته و مسدود شده ممکن است باعث خوردگی لوله‌ها و سینک،

چگونه لوله بازکن خانگی بسازیم؟

چگونه لوله بازکن خانگی بسازیم؟

لوله بازکن خانگی جایگزین مناسبی برای لوله بازکن شیمیایی است و قادر می‌باشد که مشکل گرفتگی لوله‌های فاضلاب سینک ظرف‌شویی شما را در صورتی‌که حاد نباشد، رفع نماید. گرفتگی لوله‌های فاضلاب رویداد رایجی می‌باشد که به دلایل مختلف رخ می‌دهد و اغلب با بوی بد همراه می‌باشد. در این مواقع ما معمولاً می‌خواهیم از بهترین لوله بازکن شیمیایی که می‌شناسیم، استفاده نماییم.

در چه زمانی تخلیه کردن چاه باید صورت بگیرد؟

در چه زمانی تخلیه کردن چاه باید صورت بگیرد؟

تا به حال برایتان پیش آمده است که هرکسی وارد خانه شما می‌شود، پس از گذشت مدتی به بوی بدی مانند بوی فاضلاب اشاره می‌کند؟ و آیا خودتان نیز این بوی نامطبوع را به خصوص در سرویس بهداشتی خانه تان استشمام می‌کنید؟ به تازگی حشراتی مثل سوسک در خانه‌تان زیاد دیده شدند؟ اگر با چنین مشکلاتی مواجه شده‌اید باید بگوییم که به احتمال زیاد خانه شما به یک تخلیه چاه اساسی نیازمند است زیرا چاه فاضلاب آن پر شده است.

لوله کاروگیت و کاربردهای آن

لوله کاروگیت و کاربردهای آن

لوله کاروگیت لوله‌ای دو جداره می‌باشد که امروزه دارای کاربردهای بسیاری در صنعت و شهرسازی است. لوله های کاروگیت معمولا از جنس پلی‌اتیلن تولید می‌شوند و به همین جهت به آن‌ها لوله دوجداره پلی اتیلن نیز می‌گویند. دارا بودن دو جدار مجزا در این لوله‌ها باعث شده تا مایعات با فشاری کنترل شده در آن جریان داشته باشند. لوله کاروگیت فاضلابی نیز به علت داشتن استحکام بسیار بالا، قادر به تحمل فشار بالا در زیر سطح زمین است و نسبت به دیگر لوله‌ها مقاومت و دوام بالاتری دارد.

لوله بازکنی با فنر چگونه انجام می‌شود؟ و در چه مواقعی کارایی دارد؟ (پارت2)

لوله بازکنی با فنر چگونه انجام می‌شود؟ و در چه مواقعی کارایی دارد؟ (پارت2)

استفاده از دستگاه فنر زنی لوله باز کنی چه مزیت‌هایی دارد؟
باید بدانید که استفاده از دستگاه لوله باز کنی با فنر مزیت‌های زیادی نسبت به سایر روش‌ها دارد و جایگزین خوبی برای محلول‌های اسیدی به حساب می‌آید و همچنین آسیب کمتری به لوله‌ها وارد می‌کند. باز کردن لوله‌ها به وسیله مواد و مایع لوله بازکنی باعث می‌شود تا درون لوله پوسیدگی ایجاد شود و لوله از داخل سوراخ شود.

لوله بازکنی با فنر چگونه انجام می‌شود؟ و در چه مواقعی کارایی دارد؟ (پارت1)

لوله بازکنی با فنر چگونه انجام می‌شود؟ و در چه مواقعی کارایی دارد؟  (پارت1)

برچسب های تبلیغاتی زیادی که روی درب منازل دیده می‌شوند، حاکی از معضلی است که بسیاری از شهروندان همیشه با آن مواجه هستند: معضلی به نام تخلیه فاضلاب و باز کردن لوله. این روزها، خدمات لوله بازکنی از روش های جدیدی استفاده می‌کنند تا بتوانند هر چه سریع‌تر این مشکل شما را رفع نمایند. یکی از ابزارهای کاربردی برای باز کردن لوله‌های گرفته، استفاده از فنر لوله بازکنی می‌باشد.

آموزش تعمیر و تعویض فلوتر توالت فرنگی

آموزش تعمیر و تعویض فلوتر توالت فرنگی

زمانی که فلوتر توالت فرنگی شما درست آب را جمع‌آوری نکند و یا نشتی بدهد، تعمیر آن واجب و ضروری است. متاسفانه این مشکل که در بسیاری از مواقع شما را وادار به تعویض فلوتر توالت فرنگی می‌کند. امکان دارد این سوال برایتان پیش بیاید که فلوتر توالت فرنگی چیست و در توالت چه نقشی را ایفا میکند و آن را چطور می‌توان تعویض یا تعمیر نمود. برای یافتن پاسخ مناسب برای این پرسش‌ها با ما همراه باشید.

سیستم گرمایش و سرمایش از کف با لوله های سه لایه مخصوص PE - Xa هوشمند

سیستم گرمایش و سرمایش از کف با لوله های سه لایه مخصوص PE - Xa هوشمند

گسترش و توسعه شهرسازی، ایجاد روز افزون مجتمع های مسکونی، اداری و تجاری، کاهش منابع فسیلی انرژی در مقابل افزایش قیمت هر روزه انرژی از یک سو و مسئله تامین و تولید هوای مطبوع با شرایط دلخواه و مناسب، با توجه به نیاز افراد و اقتضای نوع کاربری ساختمان ها از سوی دیگر،

لوله های دو لایه پوش فیت فاضلابی

لوله های دو لایه پوش فیت فاضلابی

ساختار لوله های دو لایه فاضلابی :

لوله های دو لایه فاضلابی از دو لایه جدا از هم تشکیل شده است. لایه داخلی از پلی پروپیلن مخصوص با کیفیت سطحی بسیار صاف، ضد خراش و سائیدگی و به رنگ سفید جهت بازرسی و مشاهده ساده سطح داخلی تولید گشته و لایه خارجی از مواد پلی پروپیلن تقویت شده در مقابل ضربه و به رنگ طوسی تولید می‌شود.

MURI SILENT PIPE - سیستم لوله کشی سه لایه پوش فیت بی‌صدا

MURI SILENT PIPE - سیستم لوله کشی سه لایه پوش فیت بی‌صدا

 آلودگی صوتی در زندگی روزمره

زندگی مدرن امروز بشر باعث شده ناهنجاری های جدید بسیاری در جوامع بوجود بیاید که آلودگی صوتی یکی از این موارد است.

سیستم لوله کشی PE - Xa هوشمند و لوله های پنج لایه تلفیقی PEX/AL/PEX با اتصالات PPSU

سیستم لوله کشی PE - Xa هوشمند و لوله های پنج لایه تلفیقی PEX/AL/PEX با اتصالات PPSU

سیستم لوله کشی سه لایه فاضلابی پوش فیت بی صدا با نام تجاری MURI SILENT PIPE را با استفاده از تکنولوژی نانو تولید و جهت استفاده در سیستم فاضلاب خانگی به بازار عرضه کرده است.

استفاده از مبدل های حرارتی صفحه‌ای برای صرفه جویی در تولید آب گرم بهداشتی

استفاده از مبدل های حرارتی صفحه‌ای برای صرفه جویی در تولید آب گرم بهداشتی

میتوانیم بگوییم که مبدل های حرارتی پر کاربردترین عضو در فرآیندهای شیمیایی هستند و می‌توانید آن ها را در اغلب واحدهای صنعتی ملاحظه بکنید. مبدل های حرارتی وسایلی می‌باشند که امکان انتقال انرژی گرمایی بین دو یا چند سیال در دماهای مختلف را فراهم می‌کنند.

چه نوع سیستم گرمایش یا سرمایشی برای منزل خود استفاده کنیم؟

چه نوع سیستم گرمایش یا سرمایشی برای منزل خود استفاده کنیم؟

 برای انتخاب بهترین دستگاه سرمایشی و گرمایشی به چه نکاتی لازم است توجه کنیم؟ کدام سیستم برای ما مناسب و مقرون به صرفه است؟

 در بازارسیستم‌ها و وسایل گرمایش و سرمایش بسیاری برای ساختمان عرضه شده است.

درباره لوله پلیمری

درباره لوله پلیمری

لوله‌های پلیمری لوله‌هایی می باشند که با کشف کردن خاصیت و مزیت های آن‌ها، امروزه در صنعت و تاسیسات ساختمانی مورد استفاده قرار گرفته اند. این لوله‌ها به دلیل موادی که در ساخت‌شان به کار رفته است، دارای خواص فیزیکی و شیمیایی بسیاری هستندکه توجه تولیدکنندگان و مصرف کنندگان را به خود جلب نموده است.

آنچه در مورد شوفاژ باید بدانیم

آنچه در مورد شوفاژ باید بدانیم

شوفاژ معمولا به سه وسیله‎ی رادیاتور , پکیج و موتورخانه اطلاق میشود که به منظور گرم کردن فضای محیطهای مسکونی , اداری و تجاری در ساختمان ها کاربرد دارد .مولد گرمایشی,لوله کشی گرمایشی و تبادل کننده گرمایش ازمهمترین ترین قسمتهای سیستم گرمایش شوفاژ هستند.

انواع لوله ها و اتصالات

انواع لوله ها و اتصالات

انواع لوله هایی که در لوله کشی فاضلاب برای استفاده قرار می گیرند ، مانند لوله های گالوانیزه ، لوله های چدنی و لوله های پی وی سی یا پلاستیکی هستند.لوله های گالوانیزه به دو دسته لوله های گالوانیزه فولادی و لوله های فولادی گالوانیزه تقسیم می گردند.

نکاتی درباره لوله کشی ساختمان

نکاتی درباره لوله کشی ساختمان

از اقدامات دارای اهمیت در ساخت ساختمان ،لوله کشی می باشد که باید به درستی انجام گردد. لوله کشی ساختمان کاری بسیار مهم و ضروری می باشد و اگر به درستی شکل نگیرد در آینده دچار مشکل می شود. برای انجام دادن صحیح لوله کشی ساختمان باید نکات فنی آن را رعایت کنید. برخی از نکته های فنی و ایمنی لوله کشی ساختمان به صورت زیر می باشد.

اصل و اصول لوله کشی ساختمان

اصل و اصول لوله کشی ساختمان

هنگام گذاشتن لوله در زمین باید به این نکته توجه کنید که لوله کشینباید بسیار عمیق و یا بسیار سطحی انجام بگیرد. جای دادن لوله ها در عمق زیاد موجب آسیب رسیدن به آنها در اثر فشار خاک می گردد و تعمیر آن را دچار مشکل می کند.همچنین اگر آنها به صورت سطحی در یک گودال تقریبا معمولی تعبیه و جاسازی شوند احتیاج به مراقبت زیادی دارند و امکان دارد با عبور ماشین سنگین از روی گودال ، لوله ها نشست کنند و آسیب ببینند.

انواع لوله ها و کاربردهایشان

انواع لوله ها و کاربردهایشان

لوله های پی وی سی یا لوله پلیککا جزو محصولات پر مصرف در زمینه سازو ساز هستند که برای لوله کشی ساختمان و تاسیسات گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد.
لوله ها از انواع گوناگونی بر حسب جنس، کارایی و کاربرد و نحوه وصل شدن دسته بندی شده اند. در این مقاله چند نوع لوله که بیشترین کاربرد را دارند به شما معرفی می نمائیم.

لوله و اتصالات ساختمانی

لوله و اتصالات ساختمانی

لوله و اتصالات از آنجایی که در صنایع مختلف و ساخت و ساز مرتبط می باشد به عنوان اصول پایه در پروژه های مختلف در عرصع صنعت و سازه ای مورد استفاده قرار می گیرد . در همین جهت تنوع این گونه محصولات روز به روز به دلایل اهمیت خاصی که دارد بیشتر می شود.
در این مقالع سعی داریم به معرفی چندین نوع لوله و اتصالات و کاربرد و کارایی آن ها در صنعت های گوناگون اشاره کنیم :

نکته های قابل توجه درمورد انتخاب شرکت لوله کشی و لوله کش مناسب

نکته های قابل توجه درمورد انتخاب شرکت لوله کشی و لوله کش مناسب

در صورتی که به طور منظم نیازمند خدمات لوله کشی برای ساختمان خود نیستیم ، اما زمانی که یک بحران و مسئله برای لوله کشی ساختمانمان پیش بیاید یا اینک لوله های خانه مان بسته بشود و یا بترکد ، مجبور به پرداختن هر مقدار زیادی هزینه ای برای انجام دادن خدمات لوله کشی سرد و گرم در سریع ترین زمان امکان هستیم تا آسیب و مشکل جدی به ساختمان و خانه مان وارد نگردد.

همه چیز درباره راهنمای اتصال و نصب انواع لوله های چدنی

همه چیز درباره راهنمای اتصال و نصب انواع لوله های چدنی

اغلب افرادی که کار نصب لوله های چدنی را انجام می‌دهند، اطلاع دارند که این لوله‌ها از سالیان گذشته به عنوان یکی از پرکاربردترین انواع لوله‌کشی محسوب می‌شوند. از آنجایی که این لوله‌ها وزن زیادی دارا هستند ، امروزه مخصوصاً برای ساختمان‌های بلند، به ندرت  مورد استفاده قرار می‌گیرند و در اغلب موارد برای کمتر شدن هزینه‌ها از روش اتصال چدن به پلیکا استفاده می‌گردد.

همه چیز درباره استاپر لوله فاضلاب و کاربردهای آن

همه چیز درباره استاپر لوله فاضلاب و کاربردهای آن

اگر شما نیز تمایل دارید که درباره استاپر لوله بدانید و کاربرد آن را بشناسید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

  • انواع استاپر لوله و کاربرد آن
  • مزایای استفاده از استاپر لوله در لوله کشی

گذراندن یک زمستان گرم بدون افزایش مصرف گاز

گذراندن یک زمستان گرم بدون افزایش مصرف گاز

با فرا رسیدن فصل سرما همه به دنبال یافتن راهی برای گرم کردن منازل خود هستند ولی این گرمایش باید با بهینه کردن هزینه همراه باشد . امروزه استفاده از وسایل گرمایشی گازی و الکتریکی هزینه‌های بسیار زیادی را به همراه دارد و علاوه بر این هدر رفت انرژی و گرما نیز ازدرون خانه بسیار زیاد است به همین دلیل باید به دنبال راه حلهای کم هزینه و صرفه جویی در انرژی بگردیم.

مراحل بازسازی خانه

مراحل بازسازی حانه

به تمامی امور و فعالیت های عمرانی و ساختمانی که با مقدار کمتری تخریب همراه باشد و باعث بهبود در وضعیت سازه و دکوراسیون خانه و ساختمان بشود، بازسازی گفته می شود.این سرویس، بخش های گوناگونی دارد که در ادامه ی صحبت به آن پرداخت خواهیم کرد.

راه های اجرای تخلیه چاه و لوله باز کردن

راه های اجرای تخلیه چاه و لوله باز کردن

به عبارتی ساده لوله باز کردن مجموعه فعالیت ها و خدماتی می باشدکه برای بازنمودن لوله های آب و فاضلاب مورد استفاده قرار گرفته است. در روزگار قدیم برای باز کردن لوله های آب و فاضلاب از وسیله هایی مانند فنر های دستی و یا فنری که به یک دریل معمولی وصل شده و بسته بود استفاده می کردند.

شناخت و معرفی انواع شیر آلات ساختمانی

شناخت و معرفی انواع شیر آلات ساختمانی

شیر آلاتی که در خانه شما به کار رفته اند ، شناختن نوع آن ها به شما کمک می کند که در صورت ایجاد مشکل بدانید که چگونه باید شیرآلات ساختمانی را تعمیر نمائید.علاوه بر این ها، هنگام بازسازی منزل یا هنگامیکه شیرآلات احتیاج به تعویض دارند هم با آشنا بودن درباره عملکرد و کارایی هر کدام از انواع شیر آلات ساختمانی، شما هم می توانید انتخاب مناسب تر وبهتری داشته باشید.

چگونه شیر آلات را رسوب زدایی یا تمیز کنیم؟

چگونه شیر آلات را رسوب زدایی یا تمیز کنیم؟

وجود رسوب در شیر آلات بدون شک ، موجب می شود تا جریان آب کم تر شود.این قضیه باعث می شود بر روی دوش حمام بیش از هر شیر دیگری برای اعضای خانواده آزار دهنده و اذیت کننده است.زیرا هنگامیکه قصد آن را دارید دوش بگیرید و خستگی خود را رفع کنید ،فشار ضعیف آب، حسابی هر شخصی را کلافه و خسته می کند.اما هنگامیکه رسوب شیر آلات را برطرف نمودید ،کار ساده پیش رو داشته و به زمان اندکی نیاز دارید.

چه اقداماتی برای نگهداری بهتر موتورخانه انجام دهیم؟

چه اقداماتی برای نگهداری بهتر موتورخانه انجام دهیم؟

موتورخانه فضایی است که تمامی تجهیزات و تأسیسات لازم برای گرمایش و سرمایش ساختمان به صورت یک‌جا در آن واقع شده‌اند. از آن‌جا که عموماً فعالیت تأسیسات موتورخانه سروصدای زیادی تولید می‌کند، معمولاً آن‌ها را در پایین‌تر قسمت ساختمان جای می‌دهند و برای تهویه و خنک نگاه داشتن هوای موتورخانه نیز از تهویه‌ها و فن‌ها استفاده می‌کنند. داشتن هوای مطبوع چه در زمستان و چه در تابستان، داشتن آب گرم و …

(چگونه پکیج خود را سرویس نماییم؟ (راهنمای جامع سرویس کردن پکیج

(چگونه پکیج خود را سرویس نماییم؟ (راهنمای جامع سرویس کردن پکیج

گرم کردن خانه و گرم نگه داشتن فضای آن و داشتن آب گرم برای مصارف گوناگون و مختلف جز با اهمیت ترین مورد هایی می باشد که با آمدن یا نزدیکترشدن فصل  سرما باید به آن اهمیت بدهید.

ازجمله وسایل گرمایشی پرکاربرد و دارای اهمیت پکیج می باشد که  در مقایسه با سیستم های قدیمی مثل شوفاژ خانه یا موتورخانه دارای مزیت های بیشتری است،

چگونه شوفاژهای خانه را هواگیری کنیم؟

چگونه شوفاژهای خانه را هواگیری کنیم؟

هواگیری شوفاژ کاری می باشد که با نزدیک شدن به فصل سرما، باید به فکر آن بیافتیم. اگر بعد از روشن نمودن سیستم گرمایشی، حس می کنید که خانه آنگونه که باید و شاید گرم نمی شود، وقت آن رسیده است که هواگیری شوفاژ ها را شروع کنیم.

اگر هواگیری شوفاژ ها را انجام ندهید، در واقعیت سوخت زیادی بدون آنکه محیط به صورت مناسبی گرم بشود، هدر می رود.

راهنمای کامل و جامع سرویس کردن و تعمیر آبگرمکن دیواری

راهنمای کامل و جامع سرویس کردن و تعمیر آبگرمکن دیواری

بهره مندی از آب گرم در منزل یکی از نیازهای اساسی هرخانه ای می باشد. اگر حس می کنید که آبگرمکن دیواری شما به مشکل  یا ایرادی خورده است و مثل قبل کارایی ندارد و نیازمند به سرویس است، لازم نیست که حتما با یک فرد متخصص تماس بگیرید و با کمی حوصله  می توانید خودتان سرویس آبگرمکن دیواری منزلتان را درست کنید.

راهنمای جامع بررسی گرفتگی و بسته شدن لوله کشی خانه

راهنمای جامع بررسی گرفتگی و بسته شدن لوله کشی خانه

بعد از گذشتن چندین سال از ساختن ساختمان، نیازمی باشد تا به تعمیر و اصلاح نمودن لوله کشی ساختمان بپردازید تا از فرسودگی و گرفتگی آن جلوگیری نمایید. اما اگر این کار به موقع انجام دادید و یا جنس لوله‌های به کار گرفته در ساختمان مناسب نبودند، نیاز است تا با اقدام و راهکار درست این مشکل و ایراد را حل نمائید. اما چه راه حل‌هایی برای بررسی گرفتگی لوله کشی خانه وجود دارد و در دسترس می باشد؟ در این نوشتار میخواهیم به راه‌های بررسی  نمودن گرفتی لوله کشی خانه و رفع  نمودن آن بپردازیم.

علت گرم نشدن شوفاژ چیست؟ (همراه با اینفوگرافیک)

علت گرم نشدن شوفاژ چیست؟ (همراه با اینفوگرافیک)

شوفاژ یکی از مهمترین وسیله های گرمایشی در ساختمان‌های امروزی می باشد. وسیله‌ای که مزیت های فراوان و گوناگونی را به خود اختصاص داده است و همین موضوع باعث شده دیگر در ساختمان‌های امروزی دیگر از بخاری استفاده نشود اما شوفاژها و رادیاتورها مشکلاتی نیز دارند. یکی از مشکلات رایج و متعدد، هنگامی می باشد که شوفاژ گرم نمی کند و نمی توانیم خانه خود را گرم کنیم.

سیستم گرمایش تابشی از کف: گرمای سبز خانه چیست؟

سیستم گرمایش تابشی از کف: گرمای سبز خانه چیست؟

داشتن یک خانه گرم در روزهای سرد زمستان آرزوی هر فردی می باشد از این جهت بسیاری از افراد به دنبال به کارنمودن انواع مختلف و گوناگون سیستم‌های گرمایشی در خانه خود می باشند. سیستم گرمایش تابشی کف یک تکنولوژی جدید برای گرم کردن فضاهای داخلی می باشد. به طور کلی سیستم گرمایش تابشی کف به دو دسته الکتریکی و هیدرونیک تقسیم می‌گردد که امروزه در بسیاری از خانه‌ها به کار رفته است.

چک کردن لوله کشی خانه: راهنمای مورد نیاز و کاربردی برای خانه شما

چک کردن لوله کشی خانه: راهنمای مورد نیاز و کاربردی برای خانه شما

مشکلاتی که جزو چک لیست لوله کشی خانه می باشند، اغلب به صورت ناگهانی ایجاد می شوند. بر اساس شدت خرابی‌های موجود شاید لزومت داشته باشد تا از یک لوله‌کش ماهر برای مرتفع کردن آن کمک بگیرید. با این حال اگر به صورت سالیانه لوله‌کشی ساختمان را بررسی می نمایید میتوانید تا حدودی از وقایع و حوادث پیش‌بینی نشده و نشت‌های احتمالی آن جلوگیری کنید.

جنس انواع مختلف لوله های ساختمانی | راهنمای کامل و جامع انتخاب قبل از لوله کشی

جنس انواع مختلف لوله های ساختمانی | راهنمای کامل و جامع انتخاب قبل از لوله کشی

نشت آب، ترکیدگی و گرفتگی لوله‌ها و کف‌شورها مشکلات رایجی هستند که ممکن است در هر زمانی رخ دهند. این مشکلات مختص خانه‌های قدیمی نیستند و نیاز به خدمات لوله‌کشی و لوله‌بازکنی در ساختمان‌های نوساز نیز دور از انتظار نیست. سیستم لوله‌کشی خانه شامل انواع لوله ساختمانی است که کاربردهای متفاوتی دارند. شبکه لوله‌کشی ساختمان دارای بخش‌های گوناگونی برای توزیع آب، دفع فاضلاب، ذخیره‌سازی آب باران و… است.

اهمیت بازسازی کردن لوله کشی های ساختمان

اهمیت بازسازی کردن لوله کشی های ساختمان

شما برای ارزیابی کیفیت و کمی یک ساختمان به چه ویژگی‌هایی توجه می‌نمایید؟ آیا فقط زیبایی و ظاهر یک خانه یا ساختمان برای شما دارای اهمیت است؟ یا به عملکرد و کارایی درست زیرساخت‌های آن نیز دقت و توجه می‌کنید؟ چه مقدار از اهمیت بازسازی لوله کشی ساختمان و اطمینان از کارکرد و عملکرد اصولی سیستم لوله‌کشی آگاه هستید؟

چکه کردن شیر آب‌؛ راهنمای رفع نمودن ایراد شیرآلات خانه

چکه کردن شیر آب‌؛ راهنمای رفع نمودن  ایراد شیرآلات خانه

شیرآلات خانه عضوی جدانشدنی از خانه به شمار می‌ آیندکه جای دادن آن‌ها در بهترین شرایط امری ضروری می باشد. در هر حال بعد از مدتی امکان دارد شیرآلات خانه شما به دلایلی با مشکل مواجه شوند و چکه کنند. اما این چیزی نمی باشد که شما بخواهید از آن سرسری گذر کنید. چکه کردن شیر آب یکی از مهم‌ترین مشکلاتی می باشد که امکان دارد در خانه داشته باشید که باید خیلی سریع نسبت به رفع آن اقدام کنید.

برطرف نمودن نشتی سینک ظرفشویی و سیفون ظرفشویی

برطرف نمودن نشتی سینک ظرفشویی و سیفون ظرفشویی

اگرچه سینک ظرفشویی در معرض دید می باشد اما گاهی اوقات ما متوجه آن نمی‌شویم چه هنگامی شروع به نشتی می‌نماید چرا که در طول روز توجه زیادی به لوله کشی زیر سینک نداریم. شاید چندین بار درب کابینت را باز کرده و بخواهیم چیزی در سطل آشغال بریزیم اما کمتر پیش می‌آید حین این کار به لوله زیر سینک نیز توجه نماییم. اما حالا که متوجه نشتی سینک ظرفشویی شده‌ایم چه کاری باید انجام داد؟

دلیل تغییر رنگ آب و بو گرفتن آب چه می باشد؟

دلیل تغییر رنگ آب و بو گرفتن آب چه می باشد؟

حتما این مشکل بارها برای شما نیز پیش آمده، شیر آب را باز کرده اید و با رنگی عجیب و متفاوت از آب روبرو شده اید که گاهی امکان دارد بو نیز داشته باشد. معمولا این سوال پیش می‌آید که دلیل تغییر رنگ آب چیست؟ و آیا راه حلی برای حل این مشکل وجود دارد؟ ما در این مطلب در تلاش می باشیم تا نکاتی را درباره تغییر رنگ آب به شما بگوییم تا شاید بتواند به شما راهنمایی کند مشکل از کجامی باشد و آیا می‌توان آن را برطرف کرد یا نه.

شناسایی کردن و برطرف نمودن ایرادات کولر آبی

شناسایی  کردن و برطرف نمودن ایرادات کولر آبی

برای آن‌که در طول ماه‌های گرم سال مصرف کردن انرژی خود را پایین نگه‌دارید، کولرهای آبی بهترین انتخاب می باشند. بااین‌حال امکان دارد گاهی با ایرادات کولر آبی رو به رو شوید. از مزایای کولرهای آبی این می باشد که دارای تکنولوژی ساخت چندان پیچیده‌ای نمی‌باشند و اگر هنگام استفاده از آن‌ها با مشکلی روبه رو شدید تشخیص و رفع آن چندان سخت نخواهد شد. در این مقاله رایج‌ترین و متعدد ترین ایرادات کولرهای آبی را بررسی می‌نماییم.

مزایا و روش کار با دستگاه تصفیه آب زیر سینکی

مزایا و روش کار با دستگاه تصفیه آب زیر سینکی

همه ما می‌دانیم که کیفیت آب دیگر در هیچ کدام از مناطق یک شهر یکسان نمی باشد و این به معنای آن می باشد که آب مورد استفاده شما باید به طور کامل تصفیه بشوند تا بتواند از آن استفاده نمود. حال در برخی از مناطق به دلیل عدم دسترسی به آب با کیفیت و یا تصفیه شده از دستگاه تصفیه آب استفاده می‌نمایندکه انواع مختلف و گوناگونی دارا هستند و ما می‌خواهیم در این مطلب شما را با نوع تصفیه آب زیر سینکی آشنا می کنیم و عیب ها و مزیت های آن را بررسی می نماییم.

با تاسیسات سرمایشی گرمایشی روز دنیا آشنا شوید

با تاسیسات سرمایشی گرمایشی روز دنیا آشنا شوید

سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی دقیقا همان سیستم‌هایی می باشند که در هر خانه‌ای یک نیاز جدی به حساب می آید، چرا که می‌توانند در تابستان هوا را خنک نموده و در زمستان هوای محیط را گرم بکنند. برخی از افراد زمستان‌ها سرما را به شدت حس می کنند و در فصل گرم، گرما آن‌ها را آزار و اذیت می‌کند. تاسیسات سرمایشی گرمایشی می‌توانند نیاز این افراد را به بهترین شکل امکان برطرف کند.

مراحل و نحوه اجرای گرمایش از کف

مراحل و نحوه اجرای گرمایش از کف

اگر خواهان این هستید که روش اجرای گرمایش از کف همراه بشوید، این مطلب برای شما مفید است. به طور کلی مراحل اجرای گرمایش از کف به چندین بخش مختلف وگوناگون و اساسی تقسیم شده است که اگر بخواهید انتظار کارکرد صحیح و درستی از سیستم گرمایش از کف داشته باشید باید تمامی مرحله های لازم را به دقت پیگیری و اجرا نمایید.

درباره ی رادیاتور پنلی و ویژگی‌های آن بیشتر بدانید

درباره ی رادیاتور پنلی و ویژگی‌های آن بیشتر بدانید

رادیاتور پنلی چیست؟ و انواع رادیاتور پنلی کدام می باشند؟ روش و راهکار استفاده صحیح و درست از رادیاتور پانلی چگونه است؟ با توجه به کاربرد و راهکار و کارایی این رادیاتورها، پاسخ به این پرسش‌ها در شناخت مزییت این نوع از رادیاتور کارایی زیادی دارند. با توجه به مطالبی که قصد عنوان کردن آن‌ها در این مقاله را داریم، می‌توان این نوع از رادیاتور را به بهترین شکل شناسایی کنید و بنابر سلیقه و نوع کاربرد و کارایی وکارکرد، مبادرت به خرید رادیاتور دلخواه خود کنیم.

نحوه رسوب‌زدایی رادیاتور شوفاژ به چه صورت است؟

نحوه رسوب‌زدایی رادیاتور شوفاژ به چه صورت است؟

شاید در هفته‌های ابتدایی پاییز و شروع فصل سرما، دمای ملایم رادیاتورهای گرمابخش محیط، مطبوع و کافی به نظر بیاید، اما با سردتر شدن هوا، این موضوع مشکل ساز خواهد گشت. در حقیقت رسوب گرفتن رادیاتورها، موجب می گردد که کارایی به اندازه کافی مناسبی نداشته و میزان گرمادهی آن ها تحت تاثیر قرار بگیرد. از این روی نیاز به جرم گیری و رسوب‌زدایی رادیاتور شوفاژ داریم.

راهنمای نصب کردن ۵ مرحله ای آب تصفیه کن خانگی

راهنمای نصب کردن ۵ مرحله ای آب تصفیه کن خانگی

استفاده کردن از دستگاه تصفیه آب خانگی یک راهکار و روش فوق‌العاده برای حذف رسوبات و املاح اضافی موجود در آب می باشد؛ تا آب شهری یا آب چاه را به آبی زلال و آشامیدنی تبدیل نمایید و از تمیز بودن آب به طول کامل اطمینان حاصل کنید؛ اما بهتر می باشد بدانید مراحل نصب کردن دستگاه تصفیه آب خانگی کار چندان مشکلی نمی باشدو تنها با پیروی از پنج مرحله به نسبت ساده خودتان نیز می‌توانید این کار را به‌خوبی انجام بدهید.

علت سرد بودن رادیاتور شوفاژ چه می باشد؟

علت سرد بودن رادیاتور شوفاژ چه می باشد؟

با شروع زمستان و فصل سرما هیچ‌چیزی به هنگام ورود به خانه، نمی‌تواند به‌اندازه گرمای محیط برایمان دل‌چسب و آرام‌بخش باشد؛ اما برای خیلی از ما اتفاق رخ داده است که ناگهان، آن هم درست وسط سرمای هوا مشکلاتی در شوفاژ ایجاد می شود، و شوفاژ خاموش و سرد می‌گردد. در این هنگام مدام با خود فکر می‌کنید که چرا نصف شوفاژ سردمی باشد و یا علت سرد شدن رادیاتور شوفاژ دقیقا چه می باشد و چطور می‌توان آن را برطرف نمود.

علت هوا گرفتن رادیاتور شوفاژ چیست؟

علت هوا گرفتن رادیاتور شوفاژ چیست؟

با نزدیک شدن به زمستان هوا هر روز سردتر و سردتر می گردد و نشستن در یک اتاق گرم و خوردن یک فنجان چای تبدیل به یکی از لذت‌بخش‌ترین اتفاق های روز می‌گردد؛ اما انکان داردشوفاژ شما امسال مثل گذشته گرم نکند و متوجه بشوید که باز هم به هواگیری نیاز دارد. با خود فکر کنید که علت هوا گرفتن مداوم رادیاتور پکیج چه می باشدو چرا این اتفاقرخ می دهد.

آموزش نحوه نصب رادیاتور پنلی

آموزش نحوه نصب رادیاتور پنلی

یکی از رایج‌ترین و متعدد ترین مدل‌های رادیاتور که به عنوان سیستم گرمایشی در بسیاری از ساختمان‌ها مورد استفاده قرار گفته است، رادیاتور پنلی می باشد. هزینه نصب رادیاتور پنلی با توجه به این که کار چندان پیچیده‌ای نمی باشد، معمولا به نسبت پایین می باشد و به عوامل مختلف و گوناگونی بستگی دارد. به علاوه اگر شما هم به انجام کارهای فنی علاقه دارید و قصد دارید تا نصب رادیاتور پنلی ایران رادیاتور منزلتان را خودتان انجام بدهید،

مزایا و معایب رادیاتورهای شیشه‌ای

مزایا و معایب رادیاتورهای شیشه‌ای

از هنگامی که رادیاتورها جای وسایل گرمایشی قدیم را گرفتند، نسل‌های مختلف و گوناگونی از آن‌ها را شاهد هستیم. رادیاتور شیشه‌ای از جدیدترین نسل‌های رادیاتورها به حساب می آید و علاوه بر کارایی و کارکرد خود، زیبایی خاص خود را نیز دارا می باشد. با در نظر داشتن مزیت و معایب رادیاتور شیشه‌ای، می‌توانید شرایط استفاده از آن را برای محیط داخلی مورد نظر خود، بسنجید.

روش عوض کردن رادیاتور شوفاژ چگونه است؟

روش عوض کردن رادیاتور شوفاژ چگونه است؟

شما به دلایل مختلف و گوناگونی امکان دارد احتیاج به باز کردن رادیاتور شوفاژ از جای خود راداشته باشید. شاید تصمیم به شستشوی رادیاتور گرفته اید و یا قصد عوض کردن رادیاتور شوفاژ با یک نمونه جدید را کرده اید. به هر صورت دانستن نحوه عوش کردن رادیاتور شوفاژ به شما کمک می‌کند تا در مواقع لازم این قطعه را به راحتی باز کنید و دوباره در جای خود قراردهید.

سیستم گرمایش از کف برقی و آبگرم چه تفاوت هایی دارند؟

سیستم گرمایش از کف برقی و آبگرم چه تفاوت هایی دارند

این روزها گرم کردن خانه فقط به استفاده از وسایل گرمایشی مانند بخاری یا شوفاژ تمام نمی شود؛ بلکه سیستم‌های جدیدی با فناوری و تکنولوژی نوین و جدید ایجادو تولید گشته است مانند سیستم گرمایش از کف که به گرم کردن محیط خانه بسیار کمک دارد . استفاده از سیستم‌های گرمایشی جدید، به خصوص برای مکان‌هایی که از شهر دور می باشند و یا برای آپارتمان‌نشین‌هایی که می‌خواهند در مصرف انرژی صرفه جویی بیشتری داشته باشند گزینه ایده‌آل و مناسبی می باشد.

گرم نشدن گرمایش از کف چه دلایلی دارد

گرم نشدن گرمایش از کف چه دلایلی دارد

در سال‌های اخیر با پیشرفت ساخت و ساز، سیستم‌های گرمایشی نیز دچار تغییر و تحول گشته است. سیستم گرمایش از کف هم که به سیستم تابشی معروف است یکی از همین شیوه‌های مدرن و امروزی می باشد. وقتی از یک سیستم گرمایشی مدرن همچون گرمایش از کف استفاده می شود، قطعاً توقع نداریم که آن هم گاهی دچار مشکل و یا اختلال گردد. گاهی اوقات، مشکلاتی همچون گرم نشدن و… در این سیستم ها هم اتفاق می‌ افتد، به گونه‌ای که می توانید به تولید و تأمین گرما نیستند.

ارتفاع بتن ریزی در گرمایش از کف چه مقداری باید باشد؟

ارتفاع بتن ریزی در گرمایش از کف چه مقداری باید باشد؟

سیستم گرمایش از کف یکی از روش‌های متعدد و متداول برای گرم کردن خانه و مکان های گوناگون به حساب می آید. بتن ریزی گرمایش از کف یکی از مراحلی می باشد که باید برای به کارگیری این سیستم گرمایشی در نظر گرفته شود. در این مقاله قصد داریم تا با بتن ریزی گرمایش از کف و نقش درز انبساط در گرمایش از کف آشنا بشویم.

هواگیری سیستم گرمایش از کف به صورت کاربردی را فرا گیرید

هواگیری سیستم گرمایش از کف به صورت کاربردی را فرا گیرید

هواگیری سیستم گرمایش از کف را سالی یک بار در آغاز فصل سرما انجام بدهید تا از نبود هوا در لوله‌ها اطمینان حاصل کنید. هواگیری گرمایش از کف کار سخت و پیچیده‌ای نمی باشد و کافی می باشد یک بار آن را آموزش ببینید. استادکار قصد این را دارد در مقاله “آموزش هواگیری سیستم گرمایش از کف” شما را با جزییات و ریزه‌کاری‌های هواگیری این سیستم پیشرفته آشنا کند؛ به گونه‌ای که خود بتوانید این کار ساده را در منزل انجام بدهید.

علت داغ شدن شوفاژ و رادیاتور در تابستان چیست؟

علت داغ شدن شوفاژ و رادیاتور در تابستان  چیست؟

امکان دارد شما هم در یکی از روزهای گرم تابستان که تازه به یک خانه جا به جا شده اید، متوجه داغی شوفاژها شده باشید و دائم با خودتان این فکر را بکنید که مشکل و یا ایراد آن از چیست؟ و علت داغ شدن شوفاژ و رادیاتور در تابستان چه می باشد و چگونه می‌توان تنظیمات پکیج را روی حالت تابستان قرار داد. درحقیقت باید دانست که بستن شیر رادیاتور پکیج در تابستان اولین کاری می باشدکه باید در این هنگام انجام بدهید.

گرمایش از کف بهتر است یا گرمایش از طریق رادیاتور

گرمایش از کف بهتر است یا گرمایش از طریق رادیاتور

گرمایش از کف بهتر می باشد یا رادیاتور؟ این اولین سوالی می باشدکه ذهن همه‌ی افرادی را که در حال ساختمان‌سازی می باشند و یا در حال بازسازی ساختمان، درگیر خود می‌کند. با توجه به تفاوت قیمت گرمایش از کف با رادیاتور کدام شیوه برای گرمایش فضا مناسب تر است؟

 ترکیدن لوله آب چه دلایلی دارد؟

 ترکیدن لوله آب چه دلایلی دارد؟

ترکیدگی لوله آب در ساختمان یکی از مشکلات متعددی می باشد که بیشتر در فصل زمستان رخ می‌ دهد و اصلا به قدیمی بودن یا نوساز بودن ساختمان ارتباط ندارد و در هر ساختمانی امکان دارد ترکیدن لوله آب رخ گیرد. اما علت ترکیدن لوله آب در زمستان چه می باشد؟ حتما می‌دانید که سرما و به طور کلی عامل های محیطی تاثیر بسزایی بر روی لوله آب دارد و یخبندان و سرمای زمستان هم از این موضوع جدا نمی باشد.

درباره ی گرمایش از کف الکتریکی بیشتر بدانید

درباره ی گرمایش از کف الکتریکی بیشتر بدانید

اگر در یک خط سیر از گذشته تا به حال به تغغیر و تحول سیستم‌های گرمایشی بنگرید، تغییر قابل توجهی در نوع عملکرد و کارایی، شکل ظاهری و حتی میزان گرمادهی سیستم‌های مختلف قابل مشاهده می باشد. سیستم گرمایش از کف الکتریکی از جدیدترین سیستم‌های گرمایشی می باشد که به شکلی کاملا مدرن عمل می‌ نماید. گرمایش از کف برقی را در حقیقت باید از جدیدترین سیستم‌های گرمایشی دانست که برای محیط‌های مسکونی و حتی اداری مناسب به نظر می آید.

علل عایق کاری لوله های آب

علل عایق کاری لوله های آب

از جمله کارهای ضروری در لوله‌کشی ساختمان، عایق کاری لوله آب است. اصلا چرا باید به عایق‌بندی لوله آب اهمیت بدهیم؟ می‌توانیم یکی از مهم‌ترین دلایل آن را جلوگیری از یخ‌زدگی آب درون لوله، به خصوص در فصل زمستان بیان کنیم و همچنین عایق کاری موجب کاهش هزینه‌های سوخت مصرفی میگردد.

راهکارهای برای جلوگیری از یخ زدن لوله های آب

راهکارهای برای جلوگیری از یخ زدن لوله های آب

با شروع فصل زمستان همراه با هوای سرد و برفی‌اش، مشکلات جدیدی درباره نگهداری و رسیدگی به خانه و تاسیسات را برای افراد فراهم می‌آورد. زمانی که دمای هوا کاهش می‌یابد، یکی از معضلات اصلی که ممکن است برای تاسیسات خانه‌ها پیش بیاید، یخ زدگی لوله آب است. در ادامه از علت خطرناک بودن یخ زدگی لوله آب، نشانه‌های یخ زدگی لوله آب و روش‌های جلوگیری از یخ زدگی لوله آب توضیحاتی ارائه داداه‌ایم.

راهکارهایی برای زمان ترکیدن لوله آب

راهکارهایی برای زمان ترکیدن لوله آب

تصور کنید که در خانه نشسته‌اید که ناگهان همسرتان با صدایی پر از اضطراب شما را صدا می‌زند و می‌گوید که لوله آب ترکیده است و آب همه جا را فراگرفته است. شما مجبور هستید کاری که مشغولش بودید را نصفه و نیمه رها ‌کنید و به سراغ بلایی که گریبانگیرتان شده بروید، اما وسعت فاجعه آن قدر وسیع است که حتی نمی‌دانید از کجا باید شروع کنید. بنابراین دانستن اقدامات اضطراری در هنگام ترکیدن لوله آب، امری بسیار ضروری می‌باشد.

علل سرریز شدن آب پکیج و آب دادن شیر اطمینان چه چیزهایی می‌تواند باشد؟

علل سرریز شدن آب پکیج و آب دادن شیر اطمینان

سرریز شدن آب از پکیج یکی از شایع‌ترین عیب‌های سیستم گرمایشی است که معمولا در حین استفاده از پکیج دیواری رخ می‌دهد. این مشکل ممکن است ناشی از عوامل مختلف باشد که روش‌های مختلفی برای حل آن وجود دارد که در این مقاله به بررسی علت سرریز شدن آب پکیج و علت آب دادن شیر اطمینان پکیج می‌پردازیم.

آنچه درباره تعمیر کارتریج شیر آب باید بدانیم

آنچه درباره تعمیر کارتریج شیر آب باید بدانیم

چکه کردن شیرهای آب خانه، یکی از معضلات خانه‌داری است. بسیاری از ما هنگامی که متوجه چکه کردن شیر آب می‌شویم، از فکر دردسر پیدا کردن یک لوله‌کش و جمع و جور به‌هم ریختگی بعد از آن، استرس می‌گیریم. چنانچه شیرهای آب منزل شما از نوع کارتریجی باشد، دیگر نباید نگران باشید. ما در این مطلب می‌خواهیم طریقه‌ی تعمیر کارتریج شیر آب را به شما آموزش دهیم.

عوارض استفاده از جوهر نمک برای باز کردن لوله

عوارض استفاده از جوهر نمک برای باز کردن لوله

افراد زیادی از جوهر نمک برای باز کردن لوله استفاده می‌نمانند. این کار می‌تواند منجر به آسیب‌های جدی به لوله‌ها شود و سلامت انسان را تا میزان زیادی به خطر بیندازد. این ماده اسیدی هم خاصیت خورندگی بالایی دارد و هم اینکه بوی تند و نامطبوع آن برای ریه بسیار مضر است. باید بدانید که استفاده از جوهر نمک برای باز کردن لوله‌های ظرفشویی، فاضلاب و حمام اصلاً راهکار خوبی نیست و برای این کار از روش‌های بهتر و مطمئن‌تری می‌توان استفاده کرد.

روش هایی کاربردی جهت بالا بردن فشار آب در خانه

روش هایی کاربردی جهت بالا بردن فشار آب در خانه

علت‌های زیادی بر کاهش فشار آب خانه تاثیر دارند. برای حل مشکل، اول باید اطمینان حاصل کنید که آیا فشار کم آب به دلیل مشکلات جزئی مربوط به شیرآلات و تنظیم آنها است یا اینکه افت فشار دارای سابقه طولانی می‌باشد.
کلا مشکلات مربوط به فشار آب خانه را می‌توانیم در سه مورد زیر خلاصه کنیم :

انواع لوله کشی در ساختمان چگونه می‌باشند؟

انواع لوله کشی در ساختمان چگونه می‌باشند؟

بهتر است قبل از آشنایی با نحوه لوله کشی آب ساختمان به بررسی انواع لوله کشی‌های ساختمان بپردازیم. لوله کشی ساختمان به دو دسته کلی تقسیم می‌گردد که در زیر به انواع آن و خصوصیات آنها پرداخته شده است.

هر آنچه درباره رادیاتور قرنیزی باید بدانیم

هر آنچه درباره رادیاتور قرنیزی باید بدانیم

یکی از مشکلات اصلی در طراحی داخلی و دکوراسیون منازل انتخاب یک سیستم گرمایشی مناسب است که در عین بهینه بودن، ظاهری شیک هم داشته باشد. یکی از به روز ترین سیستم‌های گرمایشی که استفاده از آن جدیدا ترویج زیادی داشته است، رادیاتور قرنیزی می‌باشد.

آموزش تست لوله کشی آب ساختمان پارت 2

آموزش تست لوله کشی آب ساختمان پارت 2

در قسمت اول این مقاله برای شما تست لوله کشی آب ساختمان، اهمیت و نحوه محاسبه فشار آن را گوشزد کردیم، در این مقاله سعی شده تا به روش تست لوله های فاضلاب ساختمان، لوله های پنج لایه و لوله سفید پرداخته شود زیرا تست لوله ها از اهمیت بالایی در ایمنی و عملکرد درست لوله‌ها برخوردار می‌باشد.

راه‌های تست لوله کشی آب ساختمان پارت 1

راه‌های تست لوله کشی آب ساختمان پارت 1

تست لوله کشی آب ساختمان بعد و قبل از نصب و راه‌اندازی آن از اهمیت بالایی برخوردار است و این اطمینان را برای تکنسین و افراد ساختمان به همراه دارد که از این پس بدون مشکل می‌توانند از آب لوله‌کشی شهری استفاده ببرند و از جهت دیگر، تخلیه فاضلاب‌ها نیز بدون مشکل انجام خواهند شد. پس به خاطر همین نکات است که آشنایی با روش تست لوله فاضلاب ساختمان و محاسبه فشار آب در لوله نیز برای افرادی که قرار است لوله‌کشی را اجرا کنند، اهمیت خواهد داشت و باعث ایمنی و عملکرد درست در لوله‌ها می‌شود.

نکات و تکنیک هایی که در اجرای لوله کشی فاضلاب باید بدانیم

نکات و تکنیک هایی که در اجرای لوله کشی فاضلاب باید بدانیم

لازم است تا اجرای لوله کشی فاضلاب با رعایت اصول و با در نظر گرفتن شیب مناسب انجام گیرد تا در زمان تخلیه فضولات در آن به مشکل برنخوریم و باعث ایجاد بوی نامطبوع از لوله‌ها به درون ساختمان نشود. پس لازم است تا طراحی لوله کشی فاضلاب ساختمان به دست افراد متخصص انجام شود تا از بوجود آمدن مشکلات بعدی و گرفتگی لوله‌ها در زمان کوتاه جلوگیری شود.

آنچه درباره لوله کشی ساختمان باید بدانیم

آنچه درباره لوله کشی ساختمان باید بدانیم

لوله کشی ساختمان از جمله موارد و قوانین مهمی می‌باشد که در لوله‌کشی و تأسیسات ساحتمان باید به آن دقت زیادی شود. بی‌دقتی به این قوانین و نکات ممکن است یک فاجعه به همراه داشته باشد، چون یک لوله‌کشی غیر اصولی در درجه اول موجب نابودی بنای ساختمان و بعد زیبایی ساختمان خواهد شد و حتی تخریب و بازسازی مجدد لوله‎کشی و تأسیسات ساختمان موجب از بین رفتن آسایش و آرامش ساکنان ساختمان می‌شود.

راه‌های نشت یابی لوله‌‌های آب بدون تخریب

راه‌های نشت یابی لوله‌‌های آب بدون تخریب

با پیشرفت تکنولوژی و ورود روش‌های جدید، همانگونه که در همه عرصه‌های زندگی موثر و مفید بوده است، در زمینه تشخیص نشتی لوله آب نیز بسیار تاثیر گذار بوده است. با ابداع فناوری‌های جدید، دیگر لازم نیست به تخریب قسمت‌های مشکوک برای تشخیص نشتی لوله آب بلکه امروزه از نشت یابی لوله با دستگاه مخصوص و بدون تخریب استفاده می‌کنند.

علائم نشتی لوله های آب در خانه

علائم نشتی لوله های آب در خانه

از جمله اتفاقات متداول در هر خانه ای می‌توان به نشتی لوله آب، اشاره کرد و در اکثر مواقع اعضای خانه خیلی دیر متوجه این اتفاق می‌شوند. به همین خاطر لازم دانستیم تا علایم نشتی را بیان داریم. اطلاع از علائم و نشانه‌های نشتی لوله آب، تشخیص نشتی لوله آب و روش‌های نشت یابی لوله‌های آب، به افراد کمک می‌کند که هرچه زودتر به این مشکل پی‌ببرند.

طریقه‌ی هواگیری پمپ آب خانگی و لوله های آب گرم و سرد

طریقه‌ی هواگیری پمپ آب خانگی و لوله های آب گرم و سرد

به طور معمول همه‌ی ما در طول زندگی خود به هواگیری پمپ آب خانگی و هواگیری لوله آب، احتیاج پیدا خواهیم کرد. پس لازم دیدیم که طریقه‌ی هواگیری را برای شما درج کنیم. پمپ آب دستگاهی است که فشار آب را برای کاربردهای گوناگون اعم از خانگی و صنعتی و کشاورزی و … افزایش داده و تقویت کننده به حساب می‌آید. از پمپ آب خانگی در ساختمان‌های مسکونی برای رساندن آب به طبقات بالاتر با فشار و کیفیت، بالا استفاده می‌شود،

آنچه لازم است درباره شیر سه راهه پکیج بدانیم

آنچه لازم است درباره شیر سه راهه پکیج بدانیم

اگر به سیستم های گرمایشی منازل امروزی توجه کرده باشید، در اکثر آن‌ها از پکیج استفاده شده است. اگر چه با ورود نسل پکیج‌ها و عبور از زمانی که با آبگرمکن‌های دیواری و منبعی سر و کار داشتیم، استفاده بسیار ساده‌تری در اختیار ما قرار گرفت، اما سرویس کردن و تمیز و نگهداری از پکیج ها نیز مسائل خود را به دنبال داشت. برای آن که پکیج کارایی مفیدتری داشته باشد، واجب است نسبت به بعضی  از قطعات آن، مثل شیر سه راهه توجه بیشتری داشته باشید.

نکاتی درباره شیر هواگیری و کارکردهای آن

نکاتی درباره شیر هواگیری و کارکردهای آن

به دلایل فراوانی ممکن است درون شیر تخلیه، هوا ایجاد ‌شود. وقتی که سطح مایع پایین‌تر از ورودی پمپ باشد و یا به موقع تخلیه نشدن هوا در زمان آب‌گیری و بسیاری از عوامل دیگر ممکن است باعث ایجاد هوا درون لوله‌ها شود. در این شرایط وجود قطعه‌ای پرکاربرد به نام شیر هواگیری یا شیر تخلیه هوا که پر اهمیت ترین تجهیزات در سیستم لوله‌کشی محسوب‌ می‌شود، هائز اهمیت است.

نکات مورد توجه در تمیز کردن شوفاژ

نکات مورد توجه در تمیز کردن شوفاژ

تمیز کردن شوفاژ علاوه بر این که ظاهری زیباتر به منزل شما می‌دهد، می‌تواند با بالابردن عملکرد، هزینه های گرمایش شما را به طور چشمگیری کاهش دهد. وجود گرد و غبار بین پره‌های رادیاتور باعث می‌شود که گرما به طور مستقیم از آن خارج نشود؛ به این معنی که رادیاتور برای بالابردن دما و گرمایش بیشتر به فرآیند سختی احتیاج خواهد داشت.

ویژگی‌های رادیاتورهای پره‌ای

ویژگی‌های رادیاتورهای پره‌ای

به یکی از انواع متداول رادیاتورها که معمولاً از جنس فولاد یا آلومینیوم می‌باشند و پره‌های آنها قابل تفکیک می‌باشد، رادیاتورهای پره‌ای می‌گوییم. معمولاً انتخاب تعداد پره‌های رادیاتور خانه با توجه به مساحت و تعداد شوفاژ هایی که در قسمت‌های مختلف خانه نصب شده است، انتخاب می‌شوند؛ اما اگر شما به هر دلیلی نیاز به اضافه کردن تعدادی پره به شوفاژهایتان داشته باشید، به راحتی انجام این کار برای شما امکان پذیر است.

جزئیاتی درباره رادیاتورهای شیشه ای

جزئیاتی درباره رادیاتورهای شیشه ای

رادیاتورهای شیشه‌ای محصول یکی از فناوری‌های بسیار شیک و زیبا و فوق مدرن در زمینه سیستم‌های مرکزی گرمایشی می‌باشند. خصوصیاتی مثل بدیع بودن، صرفه جویی در مصرف انرژی، کنترل بوسیله‌ی سنسور، نصب آسان و طراحی بسیار شکیل و ظریف رادیاتورهای شیشه‌ای باعث شده است تا پس از آشنایی با این مدل رادیاتور، فکر استفاده از دیگر رادیاتورهای قدیمی به کلی از بین برود.

آنچه باید درمورد رادیاتور پره‌ای بدانیم

آنچه باید درمورد رادیاتور پره‌ای بدانیم

وسیله ای برای سیستم گرمایش می‌باشند که از ایمنی بالایی برخوردارند و دردسر های بخاری و خطرات آن را ندارند. این رادیاتورها در مدلهای مختلف مانند رادیاتور پنلی، قرنیزی، شیشه‌ای، حوله خشک‌کن و پره‌ای در بازار عرضه شده است.
یکی از بهترین روش‌ها برای گرم کردن خانه استفاده از رادیاتورهای پره ای است که از دیرباز در منازل و اداره‌ها و … کارایی داشته است.

کاربردهای درپوش های پایه بلند پلاستیکی

کاربردهای درپوش های پایه بلند پلاستیکی

کاربردهای درپوش های پایه بلند پلاستیکی بدین شرح می‌باشد:

شرکت آویژه پایپ به عنوان یک برند قابل اطمینان در زمینه تولید لوله های پنج لایه پلیمری آبرسانی سالهای متمادی است که فعالیت خود را آغاز کرده و درپوش های پایه بلند پلاستیکی این شرکت جزو باکیفیت ترین محصول موجود در بازار هستند.

صفحه نصب چیست؟

صفحه نصب چیست؟

یکی از ابزار جانبی که در صنعت لوله کشی مورد استفاده قرار می‌گیرد وسایلی مشهور به صفحه نصب و یا شابلون است. بهترین وسیله جهت تراز کردن و مهار اتصالات لوله های پنج لایه بر روی دیوار که مانع جا به جا شدن و مانع حرکت اتصالات در حین کاشی کاری می‌شود. صفحه نصب فلزی بوده و در چند سایز مختلف در بازار به فروش می‌رسد. از صفحه نصب برای تراز کردن استفاده می‌شود و دارای کارکردی همانند شابلون در لوله و اتصالات پلی پروپیلن می‌باشد.

مراحل تست فشار سيستم لوله كشی

مراحل تست فشار سيستم لوله كشی

باید قبل از تست، كليه مسيرها نهايی شده باشند، در صورت هر گونه تغيير در سيستم لوله كشی بايد دوباره تمامی مراحل تست تكرار شوند.
هيچ قسمت از سيستم لوله كشی، پيش از آزمايش نباید پوشیده شوند يا داخل اجزای ساختمان پنهان شود.
حتما چک كنيد كه تمامی مهره ماسوره ها تا 1 الی 2 دنده به آخر كاملاً سفت و محکم شده باشند.

فوم لوله ای

فوم لوله ای

امروزه با توجه به هزينه های كلان ساختمان ها، برنامه ريزی برای استحکام ساختمان ها امری ضروی به نظرمی‌رسد. يكی از مهمترين عوامل برای افزايش طول عمر و استحکام ساختمان می‌توان سيستم تاسيسات ولوله كشی آن را مورد توجه قرار داد. همزمان با پيشرفتهای اخير كاربرد تكنولوژی های جـديد درصـنعت ساخـتمان،

مزایای لوله پنج لایه برای سیستم گرمایش از کف

مزایای لوله پنج لایه برای سیستم گرمایش از کف

یکی از جدیدترین و به روز ترین سیستم های گرمایی سیستم گرمایش از کف می‌باشد که در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرد و محاسن بسیاری دارد. نصب این سیستم هزینه‌ی کمتری نسبت به نصب رادیاتور برای تمام خانه دارد. همچنین باعث می‌شود خانه‌ی شما زیباتر و شیک تر به نظر برسد که مسلما برای تمامی صاحب خانه ها مهم است.

روش اجرا و لوله کشی رادیاتور قرنیزی

روش اجرا و لوله کشی رادیاتور قرنیزی

رادیاتور قرنیزی در پایین ترین نقطه دیوار های خانه و گاهاَ به جای قرنیز و یا مجاور با قرنیز نصب می‌شود. در خانه های تازه در حال ساخت معمولا لوله های گرمایش رادیاتور در زیر کار برای آنها بصورت جفت جفت تهیه می‌شود.
مصرف لوله دراین سیستم گرمایشی حدود 50 درصد کمتر از سیستم لوله کشی رادیاتوری است و اغلب شاید 20 درصد به نسبت خانه و یا کمتر لوله نسبت به گرمایش از کف نیاز دارد.

سیستم گرمایشی رادیاتور قرنیزی چگونه است؟

 سیستم گرمایشی رادیاتور قرنیزی چگونه است؟

سیستم گرمایش قرنیزی یکی از جدیدترین سیستم های گرمایشی حاضر است و تحولی زیادی به تازگی در سیستم گرمایش خانه ها به وجود آورده است.
با ورود پکیج به خانه این رادیاتور ها بودند که کار گرم کردن خانه را عهده دار شدند و پس از آن استفاده از گرمایش از کف و داکت اسپلیت ها مرسوم شد و در حال حاضر نسل جدید آن یعنی گرمایش از طریق قرنیز خانه به وجود آمده است.

لوله پنج لایه آویژه پایپ

لوله پنج لایه آویژه پایپ

لوله های پنج لایه به دلیل داشتن خاصیت پنج لایه ای، دارای ویژگی های فراوانی هستند. این مدل از لوله ها در برابر پوسیدگی، رسوب، خوردگی و نفوذ اکسیژن مقاومت بالایی دارند. در نتیجه محصولات آویژه پایپ با طی نمودن مجموعه ای از تست های بین المللی توانسته نهایت بهره وری، کیفیت، دوام و اطمینان را برای ساختمان مصرف کنندگان فراهم آورد.

علت پایین و بالا رفتن فشار پکیج چیست؟

علت پایین و بالا رفتن فشار پکیج چیست؟

یکی از مشکلات شایع که امکان دارد حین عملکرد پکیج رخ دهد، بالا و پایین رفتن فشار پکیج می‌باشد. استفاده از پکیج گرمایشی به منظور تامین آبگرم مورد نیاز مدار گرمایشی ساختمان و آب گرم مصرفی بهداشتی به طور چمشگیری افزایش یافته و به دلیل سطح ایمنی بالا و همچنین کاهش اتلاف و هدر رفتن انرژی با استقبال بسیار زیادی از سوی مصرف کنندگان رو به رو شده است.

تفاوت رادیاتورهای معمولی با رادیاتورهای قرنیزی

تفاوت رادیاتورهای معمولی با رادیاتورهای قرنیزی

رادیاتور قرنیزی اتاق را از ارتفاع پایین در هر طرف گرم می‌کند و می‌توان گفت مثل رادیاتور معمولی با گرم نمودن توده هوا در ناحیه محدود اطراف خود و گردش طبیعی آن عمل می‌نماید. در این روش نقاط گرم تر از معمول یا نقاط کور با دمای پایین وجود نخواهد داشت. در سیسیتم رادیاتورهای معمولی هوا ابتدا گرم و سبک می‌شود و به سمت سقف به حرکت درمی‌آید و با جایگزینی هوای خنک تر و سنگین تر چرخش طبیعی هوا صورت می‌گیرد.

انواع اتصالات لوله پنج لایه

انواع اتصالات لوله پنج لایه

از آن جایی که برای هر نوع لوله ای باید از اتصالات خاص خود را نیاز داراستفاده نمایید، در این دانشنامه به معرفی انواع اتصالات پنج لایه و ویژگی های هر یک از آن ها می‌پردازیم.
برای این که بتوان سیستم لوله کشی را در طولانی مدت استفاده کرد، لازم است که آن را آب بندی نماییم.