لوله های پلیمری معروف به لوله پنج لایه

لوله های پلیمری معروف به لوله پنج لایه

با توجه به هزینه های بالای ساخت بناهای امروزی ، برنامه ریزی و ارائه راهکار برای افزایش طول عمر ساختمان و عناصر و مصالح به کار رفته در آن امری ضروری به نظر می رسد. یکی از مهم ترین عوامل جهت افزایش طول عمر ساختمان، سیستم تاسیسات و لوله کشی آن است. با پیشرفت صنعت ساخت ساز، مصالح و از جمله لوله ها تغییرات زیادی کرده اند. جدیدترین تحول در زمینه لوله کشی تأسیسات و آب شرب وبهداشتی، تولید و عرضه لوله های تلفیقی پنج لایه PEX-AL-PEX می باشد که از طول عمر بالا و دوام زیادی برخوردار هستند.

سیستم گرمایش از کف چیست؟

سیستم گرمایش از کف چیست؟

سیستم گرمایش از کف یا گرمایش تابشی‌ به صورت گسترده در کشورهای اروپایی و آسیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع سیستم در زیر کف ساختمان که معمولاً در زمان ساخت و یا نوسازی انجام می‌شود، کار گذاشته می‌شود. سیستم گرمایش از کف به وسیله گرم کردن کف زمین ساختمان عمل گرمایش را انجام می‌دهد.

اصول لوله کشی فاضلاب ساختمان

اصول لوله کشی فاضلاب ساختمان

آب مصرف شده ای که به مواد زائد آلوده گردیده و دیگر قابل استفاده نیست فاضلاب نام دارد، فاضلاب ها به سه دسته خانگی، صنعتی و سطحی تقسیم می شوند که در این مقاله قصد شده است که از اصول لوله کشی فاضلاب ساختمان که همان فاضلاب خانگی و تولید شده توسط انسان است صحبت شود.

سیستم گرمایش از طریق قرنیز دیوار

سیستم گرمایش از طریق قرنیز دیوار

تا به حال در صنعت تاسیسات از دو سیستم اصلی برای گرمایش اتاق ها استفاده می شد : سیستم رادیاتورهای دیواری و سیستم گرمایش از کف.
،رادیاتورهای دیواری به دلیل سادگی نصب و هزینه کم از رواج بیشتری برخوردار بودند اما در سال های اخیر سیستم گرمایش از کف به عنوان سیستم گرمایش مطلوب تر مورد توجه قرار گرفته است.

درباره ي شير آب چه ميدانيد؟

درباره ي شير آب چه ميدانيد؟

اولین شیرهایی که به‌وسیله انسان اختراع شد، همان چیزی است که اکنون به عنوان (دریچه) آب‌بند میشناسیم. دریچه‌ای که با گذاشتن یا برداشتن آن در مسیر آب، جریان را بسته، باز یا نیمه باز می گذاشتند. شیرهای دروازه‌ای امروزی در واقع همان آب بند های قدیمی هستند.

لوله سبز

لوله سبز

لوله و اتصالات سبز یا pprc نیوب سنتر که بر اساس استانداردهای DIN 8078، DIN 8077، TSEN ISO 15874 از مواد خام PP-R (پلی پروپیلن رندوم کوپلیمر) تهیه می شود بدلایلی مانند سبکی وزن، صاف و صیقلی بودن سطح داخلی، عدم رسوب و جرم گرفتگی، عدم زنگ زدگی و خورندگی آهک، بهداشتی

کلکتور چیست و وظیفه و روش نصب آن چگونه است؟

کلکتور چیست و وظیفه و روش نصب آن چگونه است؟

استفاده از روش لوله‌کشی کلکتوری، یکی از روش‌های جدید لوله‌کشی آب سرد و گرم در داخل ساختمان می‌باشد. با این روش آب بصورت مساوی و یک نواخت در همه بخش‌های ساختمان تقسیم می‌شود و به عنوان مرکزی برای کنترل عملیات آب در ساختمان عمل می‌کند.

کلکتور آب سرد و گرم ساختمان

کلکتور آب سرد و گرم ساختمان

کلکتورهای آب سرد و گرم با کلکتور‌های گرمایشی تفاوتی اساسی دارند و آن این است که کلکتور ورودی آب اصلی شهر همان کلکتور آب سرد ساختمان می‌باشد.
بنابراین شما باید ابتدا ورودی اصلی ساختمان را به زانویی کلکتور آب سرد ساختمان متصل کنید و باید از سمت دیگر آن حتما مجدداً انشعابی دریافت کنید و به سمت پکیج و یا آبگرمکن ارسال کنید زیرا آب گرم لازم داریم.

بست لوله

بست لوله

بست لوله یا نگهدارنده لوله به عنوان بهترین مکانیسم نگهدارنده برای لوله های معلق، لوله های افقی و لوله های عمودی که در مجاورت سطح قرار دارند، استفاده می‌شود. استفاده از بست لوله برای اطمینان از اینکه تمام لوله ها به صورت ایمن تثبیت شوند و همچنین برای هر گونه حرکت یا انبساط لوله ای که امکان دارد رخ بدهد، ضروری می‌باشد.

لوله پنج لایه یا لوله PEX AL PEXچیست؟

لوله پنج لایه یا لوله  PEX AL PEXچیست؟

لوله های پنج لایه یا لوله های  PEX AL PEX نسل جدیدی از لوله ها می‌باشند که از ترکیب فلز  و پلیمر ساخته شده‌اند و در صنعت کاربرد خاص خود را دارند. به طور کلی لوله پنج لایه از یک لایه آلومینیومی ساخته شده که بین دو لایه پلیمر و دو لایه چسب قرار می‌گیرد و به این صورت معایب لوله‌های فلزی و پروپیلن در آنها رفع شده است.

اتصالات برنجی

اتصالات برنجی

اتصالات برنجی از مس و روی تشکیل شده‌اند، و گاهی اوقات سرب نیز در آن اضافه می‌نمایند. این اتصالات دارای تنوع بسیار زیادی هستندو قیمت آنها بیشتر از اتصالات دیگر است. اتصالات برنجی در واقع به صورت اتصالات لحیم کاری می‌باشند ولی دارای تفاوت هایی در اندازه‌ی دما و مقدار فشار وارده می‌باشند و با این حساب مقاومت بیشتری در برابر دما و فشار بالا دارند. مقاومت اتصالات برابر با مقاومت در لوله های اتصال شده می‌باشد.

سیستم گرمایش از کف چگونه عمل میکند؟

سیستم گرمایش از کف چگونه عمل میکند؟

در کشورهای بسیاری سیستم گرمایش از کف به دلیل ممانعت از مصرف انرژی اضافی، بسیار پرطرفدار است و می‌تواند نسبت به سایر تجهیزات، حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد در مصرف انرژی صرفه جويی کند و تا ارتفاع دو متری از سطح زمین را گرم نماید. از این جهت در محیط های بزرگ بسیار مقرون به صرفه است. وجود سقف های بسیار بلند در کارخانه ها، سیلوها و ... به دلیل این که هوای گرم سبک تر می‌باشد،

اتصالات پرسی

اتصالات پرسی

اتصالات پرسی نوعی اتصالات لوله پنج لایه هستند که برای ایجاد ارتباط بین لوله های پنج لایه به کار گرفته می‌شوند. برای این که یک پروژه لوله کشی برای مصارف آبرسانی عمر طولانی با عملکرد عالی داشته باشد، به لوله و اتصالات پنج لایه نیاز داریم. این نوع از اتصالات با انواع دیگر اتصالات از لحاظ ظاهری و ساختار کمی متفاوت هستند.

انواع اتصالات لوله پنج لایه

انواع اتصالات لوله پنج لایه

از آن جایی که برای هر نوع لوله ای باید از اتصالات خاص خود را نیاز داراستفاده نمایید، در این دانشنامه به معرفی انواع اتصالات پنج لایه و ویژگی های هر یک از آن ها می‌پردازیم.
برای این که بتوان سیستم لوله کشی را در طولانی مدت استفاده کرد، لازم است که آن را آب بندی نماییم.

تفاوت رادیاتورهای معمولی با رادیاتورهای قرنیزی

تفاوت رادیاتورهای معمولی با رادیاتورهای قرنیزی

رادیاتور قرنیزی اتاق را از ارتفاع پایین در هر طرف گرم می‌کند و می‌توان گفت مثل رادیاتور معمولی با گرم نمودن توده هوا در ناحیه محدود اطراف خود و گردش طبیعی آن عمل می‌نماید. در این روش نقاط گرم تر از معمول یا نقاط کور با دمای پایین وجود نخواهد داشت. در سیسیتم رادیاتورهای معمولی هوا ابتدا گرم و سبک می‌شود و به سمت سقف به حرکت درمی‌آید و با جایگزینی هوای خنک تر و سنگین تر چرخش طبیعی هوا صورت می‌گیرد.

علت پایین و بالا رفتن فشار پکیج چیست؟

علت پایین و بالا رفتن فشار پکیج چیست؟

یکی از مشکلات شایع که امکان دارد حین عملکرد پکیج رخ دهد، بالا و پایین رفتن فشار پکیج می‌باشد. استفاده از پکیج گرمایشی به منظور تامین آبگرم مورد نیاز مدار گرمایشی ساختمان و آب گرم مصرفی بهداشتی به طور چمشگیری افزایش یافته و به دلیل سطح ایمنی بالا و همچنین کاهش اتلاف و هدر رفتن انرژی با استقبال بسیار زیادی از سوی مصرف کنندگان رو به رو شده است.

لوله پنج لایه آویژه پایپ

لوله پنج لایه آویژه پایپ

لوله های پنج لایه به دلیل داشتن خاصیت پنج لایه ای، دارای ویژگی های فراوانی هستند. این مدل از لوله ها در برابر پوسیدگی، رسوب، خوردگی و نفوذ اکسیژن مقاومت بالایی دارند. در نتیجه محصولات آویژه پایپ با طی نمودن مجموعه ای از تست های بین المللی توانسته نهایت بهره وری، کیفیت، دوام و اطمینان را برای ساختمان مصرف کنندگان فراهم آورد.

سیستم گرمایشی رادیاتور قرنیزی چگونه است؟

 سیستم گرمایشی رادیاتور قرنیزی چگونه است؟

سیستم گرمایش قرنیزی یکی از جدیدترین سیستم های گرمایشی حاضر است و تحولی زیادی به تازگی در سیستم گرمایش خانه ها به وجود آورده است.
با ورود پکیج به خانه این رادیاتور ها بودند که کار گرم کردن خانه را عهده دار شدند و پس از آن استفاده از گرمایش از کف و داکت اسپلیت ها مرسوم شد و در حال حاضر نسل جدید آن یعنی گرمایش از طریق قرنیز خانه به وجود آمده است.

روش اجرا و لوله کشی رادیاتور قرنیزی

روش اجرا و لوله کشی رادیاتور قرنیزی

رادیاتور قرنیزی در پایین ترین نقطه دیوار های خانه و گاهاَ به جای قرنیز و یا مجاور با قرنیز نصب می‌شود. در خانه های تازه در حال ساخت معمولا لوله های گرمایش رادیاتور در زیر کار برای آنها بصورت جفت جفت تهیه می‌شود.
مصرف لوله دراین سیستم گرمایشی حدود 50 درصد کمتر از سیستم لوله کشی رادیاتوری است و اغلب شاید 20 درصد به نسبت خانه و یا کمتر لوله نسبت به گرمایش از کف نیاز دارد.

مزایای لوله پنج لایه برای سیستم گرمایش از کف

مزایای لوله پنج لایه برای سیستم گرمایش از کف

یکی از جدیدترین و به روز ترین سیستم های گرمایی سیستم گرمایش از کف می‌باشد که در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرد و محاسن بسیاری دارد. نصب این سیستم هزینه‌ی کمتری نسبت به نصب رادیاتور برای تمام خانه دارد. همچنین باعث می‌شود خانه‌ی شما زیباتر و شیک تر به نظر برسد که مسلما برای تمامی صاحب خانه ها مهم است.

فوم لوله ای

فوم لوله ای

امروزه با توجه به هزينه های كلان ساختمان ها، برنامه ريزی برای استحکام ساختمان ها امری ضروی به نظرمی‌رسد. يكی از مهمترين عوامل برای افزايش طول عمر و استحکام ساختمان می‌توان سيستم تاسيسات ولوله كشی آن را مورد توجه قرار داد. همزمان با پيشرفتهای اخير كاربرد تكنولوژی های جـديد درصـنعت ساخـتمان،

مراحل تست فشار سيستم لوله كشی

مراحل تست فشار سيستم لوله كشی

باید قبل از تست، كليه مسيرها نهايی شده باشند، در صورت هر گونه تغيير در سيستم لوله كشی بايد دوباره تمامی مراحل تست تكرار شوند.
هيچ قسمت از سيستم لوله كشی، پيش از آزمايش نباید پوشیده شوند يا داخل اجزای ساختمان پنهان شود.
حتما چک كنيد كه تمامی مهره ماسوره ها تا 1 الی 2 دنده به آخر كاملاً سفت و محکم شده باشند.

صفحه نصب چیست؟

صفحه نصب چیست؟

یکی از ابزار جانبی که در صنعت لوله کشی مورد استفاده قرار می‌گیرد وسایلی مشهور به صفحه نصب و یا شابلون است. بهترین وسیله جهت تراز کردن و مهار اتصالات لوله های پنج لایه بر روی دیوار که مانع جا به جا شدن و مانع حرکت اتصالات در حین کاشی کاری می‌شود. صفحه نصب فلزی بوده و در چند سایز مختلف در بازار به فروش می‌رسد. از صفحه نصب برای تراز کردن استفاده می‌شود و دارای کارکردی همانند شابلون در لوله و اتصالات پلی پروپیلن می‌باشد.

کاربردهای درپوش های پایه بلند پلاستیکی

کاربردهای درپوش های پایه بلند پلاستیکی

کاربردهای درپوش های پایه بلند پلاستیکی بدین شرح می‌باشد:

شرکت آویژه پایپ به عنوان یک برند قابل اطمینان در زمینه تولید لوله های پنج لایه پلیمری آبرسانی سالهای متمادی است که فعالیت خود را آغاز کرده و درپوش های پایه بلند پلاستیکی این شرکت جزو باکیفیت ترین محصول موجود در بازار هستند.

آنچه باید درمورد رادیاتور پره‌ای بدانیم

آنچه باید درمورد رادیاتور پره‌ای بدانیم

وسیله ای برای سیستم گرمایش می‌باشند که از ایمنی بالایی برخوردارند و دردسر های بخاری و خطرات آن را ندارند. این رادیاتورها در مدلهای مختلف مانند رادیاتور پنلی، قرنیزی، شیشه‌ای، حوله خشک‌کن و پره‌ای در بازار عرضه شده است.
یکی از بهترین روش‌ها برای گرم کردن خانه استفاده از رادیاتورهای پره ای است که از دیرباز در منازل و اداره‌ها و … کارایی داشته است.

جزئیاتی درباره رادیاتورهای شیشه ای

جزئیاتی درباره رادیاتورهای شیشه ای

رادیاتورهای شیشه‌ای محصول یکی از فناوری‌های بسیار شیک و زیبا و فوق مدرن در زمینه سیستم‌های مرکزی گرمایشی می‌باشند. خصوصیاتی مثل بدیع بودن، صرفه جویی در مصرف انرژی، کنترل بوسیله‌ی سنسور، نصب آسان و طراحی بسیار شکیل و ظریف رادیاتورهای شیشه‌ای باعث شده است تا پس از آشنایی با این مدل رادیاتور، فکر استفاده از دیگر رادیاتورهای قدیمی به کلی از بین برود.

ویژگی‌های رادیاتورهای پره‌ای

ویژگی‌های رادیاتورهای پره‌ای

به یکی از انواع متداول رادیاتورها که معمولاً از جنس فولاد یا آلومینیوم می‌باشند و پره‌های آنها قابل تفکیک می‌باشد، رادیاتورهای پره‌ای می‌گوییم. معمولاً انتخاب تعداد پره‌های رادیاتور خانه با توجه به مساحت و تعداد شوفاژ هایی که در قسمت‌های مختلف خانه نصب شده است، انتخاب می‌شوند؛ اما اگر شما به هر دلیلی نیاز به اضافه کردن تعدادی پره به شوفاژهایتان داشته باشید، به راحتی انجام این کار برای شما امکان پذیر است.

نکات مورد توجه در تمیز کردن شوفاژ

نکات مورد توجه در تمیز کردن شوفاژ

تمیز کردن شوفاژ علاوه بر این که ظاهری زیباتر به منزل شما می‌دهد، می‌تواند با بالابردن عملکرد، هزینه های گرمایش شما را به طور چشمگیری کاهش دهد. وجود گرد و غبار بین پره‌های رادیاتور باعث می‌شود که گرما به طور مستقیم از آن خارج نشود؛ به این معنی که رادیاتور برای بالابردن دما و گرمایش بیشتر به فرآیند سختی احتیاج خواهد داشت.

نکاتی درباره شیر هواگیری و کارکردهای آن

نکاتی درباره شیر هواگیری و کارکردهای آن

به دلایل فراوانی ممکن است درون شیر تخلیه، هوا ایجاد ‌شود. وقتی که سطح مایع پایین‌تر از ورودی پمپ باشد و یا به موقع تخلیه نشدن هوا در زمان آب‌گیری و بسیاری از عوامل دیگر ممکن است باعث ایجاد هوا درون لوله‌ها شود. در این شرایط وجود قطعه‌ای پرکاربرد به نام شیر هواگیری یا شیر تخلیه هوا که پر اهمیت ترین تجهیزات در سیستم لوله‌کشی محسوب‌ می‌شود، هائز اهمیت است.

آنچه لازم است درباره شیر سه راهه پکیج بدانیم

آنچه لازم است درباره شیر سه راهه پکیج بدانیم

اگر به سیستم های گرمایشی منازل امروزی توجه کرده باشید، در اکثر آن‌ها از پکیج استفاده شده است. اگر چه با ورود نسل پکیج‌ها و عبور از زمانی که با آبگرمکن‌های دیواری و منبعی سر و کار داشتیم، استفاده بسیار ساده‌تری در اختیار ما قرار گرفت، اما سرویس کردن و تمیز و نگهداری از پکیج ها نیز مسائل خود را به دنبال داشت. برای آن که پکیج کارایی مفیدتری داشته باشد، واجب است نسبت به بعضی  از قطعات آن، مثل شیر سه راهه توجه بیشتری داشته باشید.

طریقه‌ی هواگیری پمپ آب خانگی و لوله های آب گرم و سرد

طریقه‌ی هواگیری پمپ آب خانگی و لوله های آب گرم و سرد

به طور معمول همه‌ی ما در طول زندگی خود به هواگیری پمپ آب خانگی و هواگیری لوله آب، احتیاج پیدا خواهیم کرد. پس لازم دیدیم که طریقه‌ی هواگیری را برای شما درج کنیم. پمپ آب دستگاهی است که فشار آب را برای کاربردهای گوناگون اعم از خانگی و صنعتی و کشاورزی و … افزایش داده و تقویت کننده به حساب می‌آید. از پمپ آب خانگی در ساختمان‌های مسکونی برای رساندن آب به طبقات بالاتر با فشار و کیفیت، بالا استفاده می‌شود،

علائم نشتی لوله های آب در خانه

علائم نشتی لوله های آب در خانه

از جمله اتفاقات متداول در هر خانه ای می‌توان به نشتی لوله آب، اشاره کرد و در اکثر مواقع اعضای خانه خیلی دیر متوجه این اتفاق می‌شوند. به همین خاطر لازم دانستیم تا علایم نشتی را بیان داریم. اطلاع از علائم و نشانه‌های نشتی لوله آب، تشخیص نشتی لوله آب و روش‌های نشت یابی لوله‌های آب، به افراد کمک می‌کند که هرچه زودتر به این مشکل پی‌ببرند.

راه‌های نشت یابی لوله‌‌های آب بدون تخریب

راه‌های نشت یابی لوله‌‌های آب بدون تخریب

با پیشرفت تکنولوژی و ورود روش‌های جدید، همانگونه که در همه عرصه‌های زندگی موثر و مفید بوده است، در زمینه تشخیص نشتی لوله آب نیز بسیار تاثیر گذار بوده است. با ابداع فناوری‌های جدید، دیگر لازم نیست به تخریب قسمت‌های مشکوک برای تشخیص نشتی لوله آب بلکه امروزه از نشت یابی لوله با دستگاه مخصوص و بدون تخریب استفاده می‌کنند.

آنچه درباره لوله کشی ساختمان باید بدانیم

آنچه درباره لوله کشی ساختمان باید بدانیم

لوله کشی ساختمان از جمله موارد و قوانین مهمی می‌باشد که در لوله‌کشی و تأسیسات ساحتمان باید به آن دقت زیادی شود. بی‌دقتی به این قوانین و نکات ممکن است یک فاجعه به همراه داشته باشد، چون یک لوله‌کشی غیر اصولی در درجه اول موجب نابودی بنای ساختمان و بعد زیبایی ساختمان خواهد شد و حتی تخریب و بازسازی مجدد لوله‎کشی و تأسیسات ساختمان موجب از بین رفتن آسایش و آرامش ساکنان ساختمان می‌شود.

نکات و تکنیک هایی که در اجرای لوله کشی فاضلاب باید بدانیم

نکات و تکنیک هایی که در اجرای لوله کشی فاضلاب باید بدانیم

لازم است تا اجرای لوله کشی فاضلاب با رعایت اصول و با در نظر گرفتن شیب مناسب انجام گیرد تا در زمان تخلیه فضولات در آن به مشکل برنخوریم و باعث ایجاد بوی نامطبوع از لوله‌ها به درون ساختمان نشود. پس لازم است تا طراحی لوله کشی فاضلاب ساختمان به دست افراد متخصص انجام شود تا از بوجود آمدن مشکلات بعدی و گرفتگی لوله‌ها در زمان کوتاه جلوگیری شود.

راه‌های تست لوله کشی آب ساختمان پارت 1

راه‌های تست لوله کشی آب ساختمان پارت 1

تست لوله کشی آب ساختمان بعد و قبل از نصب و راه‌اندازی آن از اهمیت بالایی برخوردار است و این اطمینان را برای تکنسین و افراد ساختمان به همراه دارد که از این پس بدون مشکل می‌توانند از آب لوله‌کشی شهری استفاده ببرند و از جهت دیگر، تخلیه فاضلاب‌ها نیز بدون مشکل انجام خواهند شد. پس به خاطر همین نکات است که آشنایی با روش تست لوله فاضلاب ساختمان و محاسبه فشار آب در لوله نیز برای افرادی که قرار است لوله‌کشی را اجرا کنند، اهمیت خواهد داشت و باعث ایمنی و عملکرد درست در لوله‌ها می‌شود.

آموزش تست لوله کشی آب ساختمان پارت 2

آموزش تست لوله کشی آب ساختمان پارت 2

در قسمت اول این مقاله برای شما تست لوله کشی آب ساختمان، اهمیت و نحوه محاسبه فشار آن را گوشزد کردیم، در این مقاله سعی شده تا به روش تست لوله های فاضلاب ساختمان، لوله های پنج لایه و لوله سفید پرداخته شود زیرا تست لوله ها از اهمیت بالایی در ایمنی و عملکرد درست لوله‌ها برخوردار می‌باشد.

هر آنچه درباره رادیاتور قرنیزی باید بدانیم

هر آنچه درباره رادیاتور قرنیزی باید بدانیم

یکی از مشکلات اصلی در طراحی داخلی و دکوراسیون منازل انتخاب یک سیستم گرمایشی مناسب است که در عین بهینه بودن، ظاهری شیک هم داشته باشد. یکی از به روز ترین سیستم‌های گرمایشی که استفاده از آن جدیدا ترویج زیادی داشته است، رادیاتور قرنیزی می‌باشد.

انواع لوله کشی در ساختمان چگونه می‌باشند؟

انواع لوله کشی در ساختمان چگونه می‌باشند؟

بهتر است قبل از آشنایی با نحوه لوله کشی آب ساختمان به بررسی انواع لوله کشی‌های ساختمان بپردازیم. لوله کشی ساختمان به دو دسته کلی تقسیم می‌گردد که در زیر به انواع آن و خصوصیات آنها پرداخته شده است.

روش هایی کاربردی جهت بالا بردن فشار آب در خانه

روش هایی کاربردی جهت بالا بردن فشار آب در خانه

علت‌های زیادی بر کاهش فشار آب خانه تاثیر دارند. برای حل مشکل، اول باید اطمینان حاصل کنید که آیا فشار کم آب به دلیل مشکلات جزئی مربوط به شیرآلات و تنظیم آنها است یا اینکه افت فشار دارای سابقه طولانی می‌باشد.
کلا مشکلات مربوط به فشار آب خانه را می‌توانیم در سه مورد زیر خلاصه کنیم :

عوارض استفاده از جوهر نمک برای باز کردن لوله

عوارض استفاده از جوهر نمک برای باز کردن لوله

افراد زیادی از جوهر نمک برای باز کردن لوله استفاده می‌نمانند. این کار می‌تواند منجر به آسیب‌های جدی به لوله‌ها شود و سلامت انسان را تا میزان زیادی به خطر بیندازد. این ماده اسیدی هم خاصیت خورندگی بالایی دارد و هم اینکه بوی تند و نامطبوع آن برای ریه بسیار مضر است. باید بدانید که استفاده از جوهر نمک برای باز کردن لوله‌های ظرفشویی، فاضلاب و حمام اصلاً راهکار خوبی نیست و برای این کار از روش‌های بهتر و مطمئن‌تری می‌توان استفاده کرد.

آنچه درباره تعمیر کارتریج شیر آب باید بدانیم

آنچه درباره تعمیر کارتریج شیر آب باید بدانیم

چکه کردن شیرهای آب خانه، یکی از معضلات خانه‌داری است. بسیاری از ما هنگامی که متوجه چکه کردن شیر آب می‌شویم، از فکر دردسر پیدا کردن یک لوله‌کش و جمع و جور به‌هم ریختگی بعد از آن، استرس می‌گیریم. چنانچه شیرهای آب منزل شما از نوع کارتریجی باشد، دیگر نباید نگران باشید. ما در این مطلب می‌خواهیم طریقه‌ی تعمیر کارتریج شیر آب را به شما آموزش دهیم.

علل سرریز شدن آب پکیج و آب دادن شیر اطمینان چه چیزهایی می‌تواند باشد؟

علل سرریز شدن آب پکیج و آب دادن شیر اطمینان

سرریز شدن آب از پکیج یکی از شایع‌ترین عیب‌های سیستم گرمایشی است که معمولا در حین استفاده از پکیج دیواری رخ می‌دهد. این مشکل ممکن است ناشی از عوامل مختلف باشد که روش‌های مختلفی برای حل آن وجود دارد که در این مقاله به بررسی علت سرریز شدن آب پکیج و علت آب دادن شیر اطمینان پکیج می‌پردازیم.

راهکارهایی برای زمان ترکیدن لوله آب

راهکارهایی برای زمان ترکیدن لوله آب

تصور کنید که در خانه نشسته‌اید که ناگهان همسرتان با صدایی پر از اضطراب شما را صدا می‌زند و می‌گوید که لوله آب ترکیده است و آب همه جا را فراگرفته است. شما مجبور هستید کاری که مشغولش بودید را نصفه و نیمه رها ‌کنید و به سراغ بلایی که گریبانگیرتان شده بروید، اما وسعت فاجعه آن قدر وسیع است که حتی نمی‌دانید از کجا باید شروع کنید. بنابراین دانستن اقدامات اضطراری در هنگام ترکیدن لوله آب، امری بسیار ضروری می‌باشد.

راهکارهای برای جلوگیری از یخ زدن لوله های آب

راهکارهای برای جلوگیری از یخ زدن لوله های آب

با شروع فصل زمستان همراه با هوای سرد و برفی‌اش، مشکلات جدیدی درباره نگهداری و رسیدگی به خانه و تاسیسات را برای افراد فراهم می‌آورد. زمانی که دمای هوا کاهش می‌یابد، یکی از معضلات اصلی که ممکن است برای تاسیسات خانه‌ها پیش بیاید، یخ زدگی لوله آب است. در ادامه از علت خطرناک بودن یخ زدگی لوله آب، نشانه‌های یخ زدگی لوله آب و روش‌های جلوگیری از یخ زدگی لوله آب توضیحاتی ارائه داداه‌ایم.

علل عایق کاری لوله های آب

علل عایق کاری لوله های آب

از جمله کارهای ضروری در لوله‌کشی ساختمان، عایق کاری لوله آب است. اصلا چرا باید به عایق‌بندی لوله آب اهمیت بدهیم؟ می‌توانیم یکی از مهم‌ترین دلایل آن را جلوگیری از یخ‌زدگی آب درون لوله، به خصوص در فصل زمستان بیان کنیم و همچنین عایق کاری موجب کاهش هزینه‌های سوخت مصرفی میگردد.

درباره ی گرمایش از کف الکتریکی بیشتر بدانید

درباره ی گرمایش از کف الکتریکی بیشتر بدانید

اگر در یک خط سیر از گذشته تا به حال به تغغیر و تحول سیستم‌های گرمایشی بنگرید، تغییر قابل توجهی در نوع عملکرد و کارایی، شکل ظاهری و حتی میزان گرمادهی سیستم‌های مختلف قابل مشاهده می باشد. سیستم گرمایش از کف الکتریکی از جدیدترین سیستم‌های گرمایشی می باشد که به شکلی کاملا مدرن عمل می‌ نماید. گرمایش از کف برقی را در حقیقت باید از جدیدترین سیستم‌های گرمایشی دانست که برای محیط‌های مسکونی و حتی اداری مناسب به نظر می آید.

 ترکیدن لوله آب چه دلایلی دارد؟

 ترکیدن لوله آب چه دلایلی دارد؟

ترکیدگی لوله آب در ساختمان یکی از مشکلات متعددی می باشد که بیشتر در فصل زمستان رخ می‌ دهد و اصلا به قدیمی بودن یا نوساز بودن ساختمان ارتباط ندارد و در هر ساختمانی امکان دارد ترکیدن لوله آب رخ گیرد. اما علت ترکیدن لوله آب در زمستان چه می باشد؟ حتما می‌دانید که سرما و به طور کلی عامل های محیطی تاثیر بسزایی بر روی لوله آب دارد و یخبندان و سرمای زمستان هم از این موضوع جدا نمی باشد.

گرمایش از کف بهتر است یا گرمایش از طریق رادیاتور

گرمایش از کف بهتر است یا گرمایش از طریق رادیاتور

گرمایش از کف بهتر می باشد یا رادیاتور؟ این اولین سوالی می باشدکه ذهن همه‌ی افرادی را که در حال ساختمان‌سازی می باشند و یا در حال بازسازی ساختمان، درگیر خود می‌کند. با توجه به تفاوت قیمت گرمایش از کف با رادیاتور کدام شیوه برای گرمایش فضا مناسب تر است؟

علت داغ شدن شوفاژ و رادیاتور در تابستان چیست؟

علت داغ شدن شوفاژ و رادیاتور در تابستان  چیست؟

امکان دارد شما هم در یکی از روزهای گرم تابستان که تازه به یک خانه جا به جا شده اید، متوجه داغی شوفاژها شده باشید و دائم با خودتان این فکر را بکنید که مشکل و یا ایراد آن از چیست؟ و علت داغ شدن شوفاژ و رادیاتور در تابستان چه می باشد و چگونه می‌توان تنظیمات پکیج را روی حالت تابستان قرار داد. درحقیقت باید دانست که بستن شیر رادیاتور پکیج در تابستان اولین کاری می باشدکه باید در این هنگام انجام بدهید.

هواگیری سیستم گرمایش از کف به صورت کاربردی را فرا گیرید

هواگیری سیستم گرمایش از کف به صورت کاربردی را فرا گیرید

هواگیری سیستم گرمایش از کف را سالی یک بار در آغاز فصل سرما انجام بدهید تا از نبود هوا در لوله‌ها اطمینان حاصل کنید. هواگیری گرمایش از کف کار سخت و پیچیده‌ای نمی باشد و کافی می باشد یک بار آن را آموزش ببینید. استادکار قصد این را دارد در مقاله “آموزش هواگیری سیستم گرمایش از کف” شما را با جزییات و ریزه‌کاری‌های هواگیری این سیستم پیشرفته آشنا کند؛ به گونه‌ای که خود بتوانید این کار ساده را در منزل انجام بدهید.

ارتفاع بتن ریزی در گرمایش از کف چه مقداری باید باشد؟

ارتفاع بتن ریزی در گرمایش از کف چه مقداری باید باشد؟

سیستم گرمایش از کف یکی از روش‌های متعدد و متداول برای گرم کردن خانه و مکان های گوناگون به حساب می آید. بتن ریزی گرمایش از کف یکی از مراحلی می باشد که باید برای به کارگیری این سیستم گرمایشی در نظر گرفته شود. در این مقاله قصد داریم تا با بتن ریزی گرمایش از کف و نقش درز انبساط در گرمایش از کف آشنا بشویم.

گرم نشدن گرمایش از کف چه دلایلی دارد

گرم نشدن گرمایش از کف چه دلایلی دارد

در سال‌های اخیر با پیشرفت ساخت و ساز، سیستم‌های گرمایشی نیز دچار تغییر و تحول گشته است. سیستم گرمایش از کف هم که به سیستم تابشی معروف است یکی از همین شیوه‌های مدرن و امروزی می باشد. وقتی از یک سیستم گرمایشی مدرن همچون گرمایش از کف استفاده می شود، قطعاً توقع نداریم که آن هم گاهی دچار مشکل و یا اختلال گردد. گاهی اوقات، مشکلاتی همچون گرم نشدن و… در این سیستم ها هم اتفاق می‌ افتد، به گونه‌ای که می توانید به تولید و تأمین گرما نیستند.

سیستم گرمایش از کف برقی و آبگرم چه تفاوت هایی دارند؟

سیستم گرمایش از کف برقی و آبگرم چه تفاوت هایی دارند

این روزها گرم کردن خانه فقط به استفاده از وسایل گرمایشی مانند بخاری یا شوفاژ تمام نمی شود؛ بلکه سیستم‌های جدیدی با فناوری و تکنولوژی نوین و جدید ایجادو تولید گشته است مانند سیستم گرمایش از کف که به گرم کردن محیط خانه بسیار کمک دارد . استفاده از سیستم‌های گرمایشی جدید، به خصوص برای مکان‌هایی که از شهر دور می باشند و یا برای آپارتمان‌نشین‌هایی که می‌خواهند در مصرف انرژی صرفه جویی بیشتری داشته باشند گزینه ایده‌آل و مناسبی می باشد.

روش عوض کردن رادیاتور شوفاژ چگونه است؟

روش عوض کردن رادیاتور شوفاژ چگونه است؟

شما به دلایل مختلف و گوناگونی امکان دارد احتیاج به باز کردن رادیاتور شوفاژ از جای خود راداشته باشید. شاید تصمیم به شستشوی رادیاتور گرفته اید و یا قصد عوض کردن رادیاتور شوفاژ با یک نمونه جدید را کرده اید. به هر صورت دانستن نحوه عوش کردن رادیاتور شوفاژ به شما کمک می‌کند تا در مواقع لازم این قطعه را به راحتی باز کنید و دوباره در جای خود قراردهید.

مزایا و معایب رادیاتورهای شیشه‌ای

مزایا و معایب رادیاتورهای شیشه‌ای

از هنگامی که رادیاتورها جای وسایل گرمایشی قدیم را گرفتند، نسل‌های مختلف و گوناگونی از آن‌ها را شاهد هستیم. رادیاتور شیشه‌ای از جدیدترین نسل‌های رادیاتورها به حساب می آید و علاوه بر کارایی و کارکرد خود، زیبایی خاص خود را نیز دارا می باشد. با در نظر داشتن مزیت و معایب رادیاتور شیشه‌ای، می‌توانید شرایط استفاده از آن را برای محیط داخلی مورد نظر خود، بسنجید.

آموزش نحوه نصب رادیاتور پنلی

آموزش نحوه نصب رادیاتور پنلی

یکی از رایج‌ترین و متعدد ترین مدل‌های رادیاتور که به عنوان سیستم گرمایشی در بسیاری از ساختمان‌ها مورد استفاده قرار گفته است، رادیاتور پنلی می باشد. هزینه نصب رادیاتور پنلی با توجه به این که کار چندان پیچیده‌ای نمی باشد، معمولا به نسبت پایین می باشد و به عوامل مختلف و گوناگونی بستگی دارد. به علاوه اگر شما هم به انجام کارهای فنی علاقه دارید و قصد دارید تا نصب رادیاتور پنلی ایران رادیاتور منزلتان را خودتان انجام بدهید،

علت هوا گرفتن رادیاتور شوفاژ چیست؟

علت هوا گرفتن رادیاتور شوفاژ چیست؟

با نزدیک شدن به زمستان هوا هر روز سردتر و سردتر می گردد و نشستن در یک اتاق گرم و خوردن یک فنجان چای تبدیل به یکی از لذت‌بخش‌ترین اتفاق های روز می‌گردد؛ اما انکان داردشوفاژ شما امسال مثل گذشته گرم نکند و متوجه بشوید که باز هم به هواگیری نیاز دارد. با خود فکر کنید که علت هوا گرفتن مداوم رادیاتور پکیج چه می باشدو چرا این اتفاقرخ می دهد.

علت سرد بودن رادیاتور شوفاژ چه می باشد؟

علت سرد بودن رادیاتور شوفاژ چه می باشد؟

با شروع زمستان و فصل سرما هیچ‌چیزی به هنگام ورود به خانه، نمی‌تواند به‌اندازه گرمای محیط برایمان دل‌چسب و آرام‌بخش باشد؛ اما برای خیلی از ما اتفاق رخ داده است که ناگهان، آن هم درست وسط سرمای هوا مشکلاتی در شوفاژ ایجاد می شود، و شوفاژ خاموش و سرد می‌گردد. در این هنگام مدام با خود فکر می‌کنید که چرا نصف شوفاژ سردمی باشد و یا علت سرد شدن رادیاتور شوفاژ دقیقا چه می باشد و چطور می‌توان آن را برطرف نمود.

راهنمای نصب کردن ۵ مرحله ای آب تصفیه کن خانگی

راهنمای نصب کردن ۵ مرحله ای آب تصفیه کن خانگی

استفاده کردن از دستگاه تصفیه آب خانگی یک راهکار و روش فوق‌العاده برای حذف رسوبات و املاح اضافی موجود در آب می باشد؛ تا آب شهری یا آب چاه را به آبی زلال و آشامیدنی تبدیل نمایید و از تمیز بودن آب به طول کامل اطمینان حاصل کنید؛ اما بهتر می باشد بدانید مراحل نصب کردن دستگاه تصفیه آب خانگی کار چندان مشکلی نمی باشدو تنها با پیروی از پنج مرحله به نسبت ساده خودتان نیز می‌توانید این کار را به‌خوبی انجام بدهید.

نحوه رسوب‌زدایی رادیاتور شوفاژ به چه صورت است؟

نحوه رسوب‌زدایی رادیاتور شوفاژ به چه صورت است؟

شاید در هفته‌های ابتدایی پاییز و شروع فصل سرما، دمای ملایم رادیاتورهای گرمابخش محیط، مطبوع و کافی به نظر بیاید، اما با سردتر شدن هوا، این موضوع مشکل ساز خواهد گشت. در حقیقت رسوب گرفتن رادیاتورها، موجب می گردد که کارایی به اندازه کافی مناسبی نداشته و میزان گرمادهی آن ها تحت تاثیر قرار بگیرد. از این روی نیاز به جرم گیری و رسوب‌زدایی رادیاتور شوفاژ داریم.

درباره ی رادیاتور پنلی و ویژگی‌های آن بیشتر بدانید

درباره ی رادیاتور پنلی و ویژگی‌های آن بیشتر بدانید

رادیاتور پنلی چیست؟ و انواع رادیاتور پنلی کدام می باشند؟ روش و راهکار استفاده صحیح و درست از رادیاتور پانلی چگونه است؟ با توجه به کاربرد و راهکار و کارایی این رادیاتورها، پاسخ به این پرسش‌ها در شناخت مزییت این نوع از رادیاتور کارایی زیادی دارند. با توجه به مطالبی که قصد عنوان کردن آن‌ها در این مقاله را داریم، می‌توان این نوع از رادیاتور را به بهترین شکل شناسایی کنید و بنابر سلیقه و نوع کاربرد و کارایی وکارکرد، مبادرت به خرید رادیاتور دلخواه خود کنیم.

مراحل و نحوه اجرای گرمایش از کف

مراحل و نحوه اجرای گرمایش از کف

اگر خواهان این هستید که روش اجرای گرمایش از کف همراه بشوید، این مطلب برای شما مفید است. به طور کلی مراحل اجرای گرمایش از کف به چندین بخش مختلف وگوناگون و اساسی تقسیم شده است که اگر بخواهید انتظار کارکرد صحیح و درستی از سیستم گرمایش از کف داشته باشید باید تمامی مرحله های لازم را به دقت پیگیری و اجرا نمایید.

با تاسیسات سرمایشی گرمایشی روز دنیا آشنا شوید

با تاسیسات سرمایشی گرمایشی روز دنیا آشنا شوید

سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی دقیقا همان سیستم‌هایی می باشند که در هر خانه‌ای یک نیاز جدی به حساب می آید، چرا که می‌توانند در تابستان هوا را خنک نموده و در زمستان هوای محیط را گرم بکنند. برخی از افراد زمستان‌ها سرما را به شدت حس می کنند و در فصل گرم، گرما آن‌ها را آزار و اذیت می‌کند. تاسیسات سرمایشی گرمایشی می‌توانند نیاز این افراد را به بهترین شکل امکان برطرف کند.

مزایا و روش کار با دستگاه تصفیه آب زیر سینکی

مزایا و روش کار با دستگاه تصفیه آب زیر سینکی

همه ما می‌دانیم که کیفیت آب دیگر در هیچ کدام از مناطق یک شهر یکسان نمی باشد و این به معنای آن می باشد که آب مورد استفاده شما باید به طور کامل تصفیه بشوند تا بتواند از آن استفاده نمود. حال در برخی از مناطق به دلیل عدم دسترسی به آب با کیفیت و یا تصفیه شده از دستگاه تصفیه آب استفاده می‌نمایندکه انواع مختلف و گوناگونی دارا هستند و ما می‌خواهیم در این مطلب شما را با نوع تصفیه آب زیر سینکی آشنا می کنیم و عیب ها و مزیت های آن را بررسی می نماییم.

شناسایی کردن و برطرف نمودن ایرادات کولر آبی

شناسایی  کردن و برطرف نمودن ایرادات کولر آبی

برای آن‌که در طول ماه‌های گرم سال مصرف کردن انرژی خود را پایین نگه‌دارید، کولرهای آبی بهترین انتخاب می باشند. بااین‌حال امکان دارد گاهی با ایرادات کولر آبی رو به رو شوید. از مزایای کولرهای آبی این می باشد که دارای تکنولوژی ساخت چندان پیچیده‌ای نمی‌باشند و اگر هنگام استفاده از آن‌ها با مشکلی روبه رو شدید تشخیص و رفع آن چندان سخت نخواهد شد. در این مقاله رایج‌ترین و متعدد ترین ایرادات کولرهای آبی را بررسی می‌نماییم.

دلیل تغییر رنگ آب و بو گرفتن آب چه می باشد؟

دلیل تغییر رنگ آب و بو گرفتن آب چه می باشد؟

حتما این مشکل بارها برای شما نیز پیش آمده، شیر آب را باز کرده اید و با رنگی عجیب و متفاوت از آب روبرو شده اید که گاهی امکان دارد بو نیز داشته باشد. معمولا این سوال پیش می‌آید که دلیل تغییر رنگ آب چیست؟ و آیا راه حلی برای حل این مشکل وجود دارد؟ ما در این مطلب در تلاش می باشیم تا نکاتی را درباره تغییر رنگ آب به شما بگوییم تا شاید بتواند به شما راهنمایی کند مشکل از کجامی باشد و آیا می‌توان آن را برطرف کرد یا نه.

برطرف نمودن نشتی سینک ظرفشویی و سیفون ظرفشویی

برطرف نمودن نشتی سینک ظرفشویی و سیفون ظرفشویی

اگرچه سینک ظرفشویی در معرض دید می باشد اما گاهی اوقات ما متوجه آن نمی‌شویم چه هنگامی شروع به نشتی می‌نماید چرا که در طول روز توجه زیادی به لوله کشی زیر سینک نداریم. شاید چندین بار درب کابینت را باز کرده و بخواهیم چیزی در سطل آشغال بریزیم اما کمتر پیش می‌آید حین این کار به لوله زیر سینک نیز توجه نماییم. اما حالا که متوجه نشتی سینک ظرفشویی شده‌ایم چه کاری باید انجام داد؟

چکه کردن شیر آب‌؛ راهنمای رفع نمودن ایراد شیرآلات خانه

چکه کردن شیر آب‌؛ راهنمای رفع نمودن  ایراد شیرآلات خانه

شیرآلات خانه عضوی جدانشدنی از خانه به شمار می‌ آیندکه جای دادن آن‌ها در بهترین شرایط امری ضروری می باشد. در هر حال بعد از مدتی امکان دارد شیرآلات خانه شما به دلایلی با مشکل مواجه شوند و چکه کنند. اما این چیزی نمی باشد که شما بخواهید از آن سرسری گذر کنید. چکه کردن شیر آب یکی از مهم‌ترین مشکلاتی می باشد که امکان دارد در خانه داشته باشید که باید خیلی سریع نسبت به رفع آن اقدام کنید.

اهمیت بازسازی کردن لوله کشی های ساختمان

اهمیت بازسازی کردن لوله کشی های ساختمان

شما برای ارزیابی کیفیت و کمی یک ساختمان به چه ویژگی‌هایی توجه می‌نمایید؟ آیا فقط زیبایی و ظاهر یک خانه یا ساختمان برای شما دارای اهمیت است؟ یا به عملکرد و کارایی درست زیرساخت‌های آن نیز دقت و توجه می‌کنید؟ چه مقدار از اهمیت بازسازی لوله کشی ساختمان و اطمینان از کارکرد و عملکرد اصولی سیستم لوله‌کشی آگاه هستید؟

جنس انواع مختلف لوله های ساختمانی | راهنمای کامل و جامع انتخاب قبل از لوله کشی

جنس انواع مختلف لوله های ساختمانی | راهنمای کامل و جامع انتخاب قبل از لوله کشی

نشت آب، ترکیدگی و گرفتگی لوله‌ها و کف‌شورها مشکلات رایجی هستند که ممکن است در هر زمانی رخ دهند. این مشکلات مختص خانه‌های قدیمی نیستند و نیاز به خدمات لوله‌کشی و لوله‌بازکنی در ساختمان‌های نوساز نیز دور از انتظار نیست. سیستم لوله‌کشی خانه شامل انواع لوله ساختمانی است که کاربردهای متفاوتی دارند. شبکه لوله‌کشی ساختمان دارای بخش‌های گوناگونی برای توزیع آب، دفع فاضلاب، ذخیره‌سازی آب باران و… است.

چک کردن لوله کشی خانه: راهنمای مورد نیاز و کاربردی برای خانه شما

چک کردن لوله کشی خانه: راهنمای مورد نیاز و کاربردی برای خانه شما

مشکلاتی که جزو چک لیست لوله کشی خانه می باشند، اغلب به صورت ناگهانی ایجاد می شوند. بر اساس شدت خرابی‌های موجود شاید لزومت داشته باشد تا از یک لوله‌کش ماهر برای مرتفع کردن آن کمک بگیرید. با این حال اگر به صورت سالیانه لوله‌کشی ساختمان را بررسی می نمایید میتوانید تا حدودی از وقایع و حوادث پیش‌بینی نشده و نشت‌های احتمالی آن جلوگیری کنید.

سیستم گرمایش تابشی از کف: گرمای سبز خانه چیست؟

سیستم گرمایش تابشی از کف: گرمای سبز خانه چیست؟

داشتن یک خانه گرم در روزهای سرد زمستان آرزوی هر فردی می باشد از این جهت بسیاری از افراد به دنبال به کارنمودن انواع مختلف و گوناگون سیستم‌های گرمایشی در خانه خود می باشند. سیستم گرمایش تابشی کف یک تکنولوژی جدید برای گرم کردن فضاهای داخلی می باشد. به طور کلی سیستم گرمایش تابشی کف به دو دسته الکتریکی و هیدرونیک تقسیم می‌گردد که امروزه در بسیاری از خانه‌ها به کار رفته است.

علت گرم نشدن شوفاژ چیست؟ (همراه با اینفوگرافیک)

علت گرم نشدن شوفاژ چیست؟ (همراه با اینفوگرافیک)

شوفاژ یکی از مهمترین وسیله های گرمایشی در ساختمان‌های امروزی می باشد. وسیله‌ای که مزیت های فراوان و گوناگونی را به خود اختصاص داده است و همین موضوع باعث شده دیگر در ساختمان‌های امروزی دیگر از بخاری استفاده نشود اما شوفاژها و رادیاتورها مشکلاتی نیز دارند. یکی از مشکلات رایج و متعدد، هنگامی می باشد که شوفاژ گرم نمی کند و نمی توانیم خانه خود را گرم کنیم.

راهنمای جامع بررسی گرفتگی و بسته شدن لوله کشی خانه

راهنمای جامع بررسی گرفتگی و بسته شدن لوله کشی خانه

بعد از گذشتن چندین سال از ساختن ساختمان، نیازمی باشد تا به تعمیر و اصلاح نمودن لوله کشی ساختمان بپردازید تا از فرسودگی و گرفتگی آن جلوگیری نمایید. اما اگر این کار به موقع انجام دادید و یا جنس لوله‌های به کار گرفته در ساختمان مناسب نبودند، نیاز است تا با اقدام و راهکار درست این مشکل و ایراد را حل نمائید. اما چه راه حل‌هایی برای بررسی گرفتگی لوله کشی خانه وجود دارد و در دسترس می باشد؟ در این نوشتار میخواهیم به راه‌های بررسی  نمودن گرفتی لوله کشی خانه و رفع  نمودن آن بپردازیم.

راهنمای کامل و جامع سرویس کردن و تعمیر آبگرمکن دیواری

راهنمای کامل و جامع سرویس کردن و تعمیر آبگرمکن دیواری

بهره مندی از آب گرم در منزل یکی از نیازهای اساسی هرخانه ای می باشد. اگر حس می کنید که آبگرمکن دیواری شما به مشکل  یا ایرادی خورده است و مثل قبل کارایی ندارد و نیازمند به سرویس است، لازم نیست که حتما با یک فرد متخصص تماس بگیرید و با کمی حوصله  می توانید خودتان سرویس آبگرمکن دیواری منزلتان را درست کنید.

چگونه شوفاژهای خانه را هواگیری کنیم؟

چگونه شوفاژهای خانه را هواگیری کنیم؟

هواگیری شوفاژ کاری می باشد که با نزدیک شدن به فصل سرما، باید به فکر آن بیافتیم. اگر بعد از روشن نمودن سیستم گرمایشی، حس می کنید که خانه آنگونه که باید و شاید گرم نمی شود، وقت آن رسیده است که هواگیری شوفاژ ها را شروع کنیم.

اگر هواگیری شوفاژ ها را انجام ندهید، در واقعیت سوخت زیادی بدون آنکه محیط به صورت مناسبی گرم بشود، هدر می رود.

(چگونه پکیج خود را سرویس نماییم؟ (راهنمای جامع سرویس کردن پکیج

(چگونه پکیج خود را سرویس نماییم؟ (راهنمای جامع سرویس کردن پکیج

گرم کردن خانه و گرم نگه داشتن فضای آن و داشتن آب گرم برای مصارف گوناگون و مختلف جز با اهمیت ترین مورد هایی می باشد که با آمدن یا نزدیکترشدن فصل  سرما باید به آن اهمیت بدهید.

ازجمله وسایل گرمایشی پرکاربرد و دارای اهمیت پکیج می باشد که  در مقایسه با سیستم های قدیمی مثل شوفاژ خانه یا موتورخانه دارای مزیت های بیشتری است،

چه اقداماتی برای نگهداری بهتر موتورخانه انجام دهیم؟

چه اقداماتی برای نگهداری بهتر موتورخانه انجام دهیم؟

موتورخانه فضایی است که تمامی تجهیزات و تأسیسات لازم برای گرمایش و سرمایش ساختمان به صورت یک‌جا در آن واقع شده‌اند. از آن‌جا که عموماً فعالیت تأسیسات موتورخانه سروصدای زیادی تولید می‌کند، معمولاً آن‌ها را در پایین‌تر قسمت ساختمان جای می‌دهند و برای تهویه و خنک نگاه داشتن هوای موتورخانه نیز از تهویه‌ها و فن‌ها استفاده می‌کنند. داشتن هوای مطبوع چه در زمستان و چه در تابستان، داشتن آب گرم و …

چگونه شیر آلات را رسوب زدایی یا تمیز کنیم؟

چگونه شیر آلات را رسوب زدایی یا تمیز کنیم؟

وجود رسوب در شیر آلات بدون شک ، موجب می شود تا جریان آب کم تر شود.این قضیه باعث می شود بر روی دوش حمام بیش از هر شیر دیگری برای اعضای خانواده آزار دهنده و اذیت کننده است.زیرا هنگامیکه قصد آن را دارید دوش بگیرید و خستگی خود را رفع کنید ،فشار ضعیف آب، حسابی هر شخصی را کلافه و خسته می کند.اما هنگامیکه رسوب شیر آلات را برطرف نمودید ،کار ساده پیش رو داشته و به زمان اندکی نیاز دارید.

شناخت و معرفی انواع شیر آلات ساختمانی

شناخت و معرفی انواع شیر آلات ساختمانی

شیر آلاتی که در خانه شما به کار رفته اند ، شناختن نوع آن ها به شما کمک می کند که در صورت ایجاد مشکل بدانید که چگونه باید شیرآلات ساختمانی را تعمیر نمائید.علاوه بر این ها، هنگام بازسازی منزل یا هنگامیکه شیرآلات احتیاج به تعویض دارند هم با آشنا بودن درباره عملکرد و کارایی هر کدام از انواع شیر آلات ساختمانی، شما هم می توانید انتخاب مناسب تر وبهتری داشته باشید.

راه های اجرای تخلیه چاه و لوله باز کردن

راه های اجرای تخلیه چاه و لوله باز کردن

به عبارتی ساده لوله باز کردن مجموعه فعالیت ها و خدماتی می باشدکه برای بازنمودن لوله های آب و فاضلاب مورد استفاده قرار گرفته است. در روزگار قدیم برای باز کردن لوله های آب و فاضلاب از وسیله هایی مانند فنر های دستی و یا فنری که به یک دریل معمولی وصل شده و بسته بود استفاده می کردند.

مراحل بازسازی خانه

مراحل بازسازی حانه

به تمامی امور و فعالیت های عمرانی و ساختمانی که با مقدار کمتری تخریب همراه باشد و باعث بهبود در وضعیت سازه و دکوراسیون خانه و ساختمان بشود، بازسازی گفته می شود.این سرویس، بخش های گوناگونی دارد که در ادامه ی صحبت به آن پرداخت خواهیم کرد.

گذراندن یک زمستان گرم بدون افزایش مصرف گاز

گذراندن یک زمستان گرم بدون افزایش مصرف گاز

با فرا رسیدن فصل سرما همه به دنبال یافتن راهی برای گرم کردن منازل خود هستند ولی این گرمایش باید با بهینه کردن هزینه همراه باشد . امروزه استفاده از وسایل گرمایشی گازی و الکتریکی هزینه‌های بسیار زیادی را به همراه دارد و علاوه بر این هدر رفت انرژی و گرما نیز ازدرون خانه بسیار زیاد است به همین دلیل باید به دنبال راه حلهای کم هزینه و صرفه جویی در انرژی بگردیم.

همه چیز درباره استاپر لوله فاضلاب و کاربردهای آن

همه چیز درباره استاپر لوله فاضلاب و کاربردهای آن

اگر شما نیز تمایل دارید که درباره استاپر لوله بدانید و کاربرد آن را بشناسید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

  • انواع استاپر لوله و کاربرد آن
  • مزایای استفاده از استاپر لوله در لوله کشی

همه چیز درباره راهنمای اتصال و نصب انواع لوله های چدنی

همه چیز درباره راهنمای اتصال و نصب انواع لوله های چدنی

اغلب افرادی که کار نصب لوله های چدنی را انجام می‌دهند، اطلاع دارند که این لوله‌ها از سالیان گذشته به عنوان یکی از پرکاربردترین انواع لوله‌کشی محسوب می‌شوند. از آنجایی که این لوله‌ها وزن زیادی دارا هستند ، امروزه مخصوصاً برای ساختمان‌های بلند، به ندرت  مورد استفاده قرار می‌گیرند و در اغلب موارد برای کمتر شدن هزینه‌ها از روش اتصال چدن به پلیکا استفاده می‌گردد.

نکته های قابل توجه درمورد انتخاب شرکت لوله کشی و لوله کش مناسب

نکته های قابل توجه درمورد انتخاب شرکت لوله کشی و لوله کش مناسب

در صورتی که به طور منظم نیازمند خدمات لوله کشی برای ساختمان خود نیستیم ، اما زمانی که یک بحران و مسئله برای لوله کشی ساختمانمان پیش بیاید یا اینک لوله های خانه مان بسته بشود و یا بترکد ، مجبور به پرداختن هر مقدار زیادی هزینه ای برای انجام دادن خدمات لوله کشی سرد و گرم در سریع ترین زمان امکان هستیم تا آسیب و مشکل جدی به ساختمان و خانه مان وارد نگردد.

لوله و اتصالات ساختمانی

لوله و اتصالات ساختمانی

لوله و اتصالات از آنجایی که در صنایع مختلف و ساخت و ساز مرتبط می باشد به عنوان اصول پایه در پروژه های مختلف در عرصع صنعت و سازه ای مورد استفاده قرار می گیرد . در همین جهت تنوع این گونه محصولات روز به روز به دلایل اهمیت خاصی که دارد بیشتر می شود.
در این مقالع سعی داریم به معرفی چندین نوع لوله و اتصالات و کاربرد و کارایی آن ها در صنعت های گوناگون اشاره کنیم :

انواع لوله ها و کاربردهایشان

انواع لوله ها و کاربردهایشان

لوله های پی وی سی یا لوله پلیککا جزو محصولات پر مصرف در زمینه سازو ساز هستند که برای لوله کشی ساختمان و تاسیسات گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد.
لوله ها از انواع گوناگونی بر حسب جنس، کارایی و کاربرد و نحوه وصل شدن دسته بندی شده اند. در این مقاله چند نوع لوله که بیشترین کاربرد را دارند به شما معرفی می نمائیم.

اصل و اصول لوله کشی ساختمان

اصل و اصول لوله کشی ساختمان

هنگام گذاشتن لوله در زمین باید به این نکته توجه کنید که لوله کشینباید بسیار عمیق و یا بسیار سطحی انجام بگیرد. جای دادن لوله ها در عمق زیاد موجب آسیب رسیدن به آنها در اثر فشار خاک می گردد و تعمیر آن را دچار مشکل می کند.همچنین اگر آنها به صورت سطحی در یک گودال تقریبا معمولی تعبیه و جاسازی شوند احتیاج به مراقبت زیادی دارند و امکان دارد با عبور ماشین سنگین از روی گودال ، لوله ها نشست کنند و آسیب ببینند.

نکاتی درباره لوله کشی ساختمان

نکاتی درباره لوله کشی ساختمان

از اقدامات دارای اهمیت در ساخت ساختمان ،لوله کشی می باشد که باید به درستی انجام گردد. لوله کشی ساختمان کاری بسیار مهم و ضروری می باشد و اگر به درستی شکل نگیرد در آینده دچار مشکل می شود. برای انجام دادن صحیح لوله کشی ساختمان باید نکات فنی آن را رعایت کنید. برخی از نکته های فنی و ایمنی لوله کشی ساختمان به صورت زیر می باشد.

انواع لوله ها و اتصالات

انواع لوله ها و اتصالات

انواع لوله هایی که در لوله کشی فاضلاب برای استفاده قرار می گیرند ، مانند لوله های گالوانیزه ، لوله های چدنی و لوله های پی وی سی یا پلاستیکی هستند.لوله های گالوانیزه به دو دسته لوله های گالوانیزه فولادی و لوله های فولادی گالوانیزه تقسیم می گردند.

آنچه در مورد شوفاژ باید بدانیم

آنچه در مورد شوفاژ باید بدانیم

شوفاژ معمولا به سه وسیله‎ی رادیاتور , پکیج و موتورخانه اطلاق میشود که به منظور گرم کردن فضای محیطهای مسکونی , اداری و تجاری در ساختمان ها کاربرد دارد .مولد گرمایشی,لوله کشی گرمایشی و تبادل کننده گرمایش ازمهمترین ترین قسمتهای سیستم گرمایش شوفاژ هستند.

درباره لوله پلیمری

درباره لوله پلیمری

لوله‌های پلیمری لوله‌هایی می باشند که با کشف کردن خاصیت و مزیت های آن‌ها، امروزه در صنعت و تاسیسات ساختمانی مورد استفاده قرار گرفته اند. این لوله‌ها به دلیل موادی که در ساخت‌شان به کار رفته است، دارای خواص فیزیکی و شیمیایی بسیاری هستندکه توجه تولیدکنندگان و مصرف کنندگان را به خود جلب نموده است.

چه نوع سیستم گرمایش یا سرمایشی برای منزل خود استفاده کنیم؟

چه نوع سیستم گرمایش یا سرمایشی برای منزل خود استفاده کنیم؟

 برای انتخاب بهترین دستگاه سرمایشی و گرمایشی به چه نکاتی لازم است توجه کنیم؟ کدام سیستم برای ما مناسب و مقرون به صرفه است؟

 در بازارسیستم‌ها و وسایل گرمایش و سرمایش بسیاری برای ساختمان عرضه شده است.

استفاده از مبدل های حرارتی صفحه‌ای برای صرفه جویی در تولید آب گرم بهداشتی

استفاده از مبدل های حرارتی صفحه‌ای برای صرفه جویی در تولید آب گرم بهداشتی

میتوانیم بگوییم که مبدل های حرارتی پر کاربردترین عضو در فرآیندهای شیمیایی هستند و می‌توانید آن ها را در اغلب واحدهای صنعتی ملاحظه بکنید. مبدل های حرارتی وسایلی می‌باشند که امکان انتقال انرژی گرمایی بین دو یا چند سیال در دماهای مختلف را فراهم می‌کنند.

سیستم لوله کشی PE - Xa هوشمند و لوله های پنج لایه تلفیقی PEX/AL/PEX با اتصالات PPSU

سیستم لوله کشی PE - Xa هوشمند و لوله های پنج لایه تلفیقی PEX/AL/PEX با اتصالات PPSU

سیستم لوله کشی سه لایه فاضلابی پوش فیت بی صدا با نام تجاری MURI SILENT PIPE را با استفاده از تکنولوژی نانو تولید و جهت استفاده در سیستم فاضلاب خانگی به بازار عرضه کرده است.

MURI SILENT PIPE - سیستم لوله کشی سه لایه پوش فیت بی‌صدا

MURI SILENT PIPE - سیستم لوله کشی سه لایه پوش فیت بی‌صدا

 آلودگی صوتی در زندگی روزمره

زندگی مدرن امروز بشر باعث شده ناهنجاری های جدید بسیاری در جوامع بوجود بیاید که آلودگی صوتی یکی از این موارد است.

لوله های دو لایه پوش فیت فاضلابی

لوله های دو لایه پوش فیت فاضلابی

ساختار لوله های دو لایه فاضلابی :

لوله های دو لایه فاضلابی از دو لایه جدا از هم تشکیل شده است. لایه داخلی از پلی پروپیلن مخصوص با کیفیت سطحی بسیار صاف، ضد خراش و سائیدگی و به رنگ سفید جهت بازرسی و مشاهده ساده سطح داخلی تولید گشته و لایه خارجی از مواد پلی پروپیلن تقویت شده در مقابل ضربه و به رنگ طوسی تولید می‌شود.

سیستم گرمایش و سرمایش از کف با لوله های سه لایه مخصوص PE - Xa هوشمند

سیستم گرمایش و سرمایش از کف با لوله های سه لایه مخصوص PE - Xa هوشمند

گسترش و توسعه شهرسازی، ایجاد روز افزون مجتمع های مسکونی، اداری و تجاری، کاهش منابع فسیلی انرژی در مقابل افزایش قیمت هر روزه انرژی از یک سو و مسئله تامین و تولید هوای مطبوع با شرایط دلخواه و مناسب، با توجه به نیاز افراد و اقتضای نوع کاربری ساختمان ها از سوی دیگر،